ESA E DERGİ ÖZLEŞİM EKOLÜ ÖZEL SAYISI 6. SAYI

Anasayfa / ETKİNLİKLER / ESA e- DERGİ
Ekleyen : Halit Yıldırım , 06 Haziran 2018 Çarşamba Beğen 3
 
 
DERGİMİZİN 6. SAYISINI (NİSAN - MAYIS- HAZİRAN 2018) AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK OKUYABİLİR, BİLGİSAYARINIZA İNDİREBİLİRSİNİZ.
 
 
 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

ESA
07 Haziran 2018 Perşembe 09:23:40
Özleşim Özel sayısının içeriğini gönderen dergiyi yayına hazırlayan başta Halit bey olmak üzere Yayın ekibine sonsuz teşekkür ediyorum. Kuşkusuz ki İleriki zamanlarda 2000 li yılların ilk çeyreğini anlatacak olan Edebiyat tarihlerinin en çok söz edecekleri şiir hareketi Özleşim ve Özleşim topluğu olacak, dolayısı ile dergimizin bu sayısı o yıllarda başla başına bir kaynak olacaktır. Yine şüphesiz ki ilerki yıllarda Özleşim topluluğu ve şairleri hakkında çok sayıda araştırma inceleme , Yüksek Lisans , Doktora vb tezleri h hazırlanacak yine bunlar için de Özleşim özel sayısı başlıca kaynak oluşturacaktır. Türk şiiri ve edebiyatında Garip şiirinden sonra en önemli vitrin düzenlemesi 70 yıldır şiire ilk kez farklı bir sanat anlayışı, şekil, konu , melodi , tarz öneren , hatta Edebiyat tarihimizde ilk defa alternatif bir ölçü - VEZİN- meydana getiren özleşim şiirinin üzerinde çok sayıda tahlil ve tartışma yapılacağını bilmek için müneccim olmaya gerek yoktur. Bu bakımdan sayıya yazı gönderen, sayıyı hazırlayan herkesi teker teker tebrik ediyor teker teşekkür ediyorum.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...