Hayata ve Edebiyata Dair Birkaç Cümle

Anasayfa / ETKİNLİKLER / Kitabını Tanıt
Ekleyen : İsmail Giray , 20 Mayıs 2016 Cuma Beğen 3
İsmail Giray Çolak, gazete ve dergilerde yayınlanan edebiyat yazılarını bir araya getirerek “Hayata ve Edebiyata Dair Birkaç Cümle” ismiyle kitaplaştırdı. 
 
Gazete ve dergilerde yayımlanan yazılarını ve değişik zamanlarda kaleme aldığı edebiyat yazılarını bir araya getirerek kitaplaştıran İsmail Giray Çolak,  kitabın tanıtım yazısında; “Bugün toplum olarak ruhların silkelenmeye, yeni bir sesle sarsılıp doğrulmaya ihtiyacı var. Siyasetle kirlenen toplum, Edebiyatla temizlenmeli, tıkanan idrak yolları, daha fazla enfeksiyon kapmadan şiirle açılmalı...” ifadelerine yer verdi. 
 
İsmail Giray Çolak, eserini, kitabındaki şu kesitlerle özetliyor; 
 
“Günlerin serencamesi unutturur bazen edebiyatı. Etrafınızı çepeçevre saran hadiselerin esiri olursunuz ansızın. Farkına bile varmazsınız ilk önce; fakat sis çekildiğinde ahvaliniz ayan olur. Hakikat aynasına tekrardan baktığınızda ise ruhunuzdaki estetik güzelliklerin kaybolmaya yüz tuttuğunu görürsünüz. 
*** 
Kalemini, edebi metinlere hasretmiş bir takım kalem erbapları, -sırf fikir ayrılığı yüzünden- camide beraber saf tuttuğu dostlarına doğru sivriltmeye başladı kaleminin ucunu. Roman sayfalarında, hayalindeki insanlara can veren kalemlerin, gerçek hayatta, gerçek bir canın onuruna kastedecek ölçüde hırçınlaştığını, üzülerek görmekteyiz. 
*** 
Bugün toplum olarak ruhların silkelenmeye, yeni bir sesle sarsılıp doğrulmaya ihtiyacı var. Siyasetle kirlenen toplum, Edebiyatla temizlenmeli, tıkanan idrak yolları, daha fazla enfeksiyon kapmadan şiirle açılmalı... 
*** 
Nefretin kırsallarından, hayatın kılcallarına edebiyatla yürümek için; Hayata ve Edebiyata Dair BİRKAÇ CÜMLE…” 
 
Kitaba ulaşmak için tıklayınız.
 
İsmail Giray (ÇOLAK) Eğitim Fakültesi mezunu. Gazeteci. Mesleğe yerel bir gazetede başladı. Yazıları ve şiirleri; Ay Vakti, Erciyes, Kayıp Edebiyat, Kayıp Mürekkep gibi dergilerde ve bazı gazeteler ile antolojilerde yer aldı. baroturk.com haber sitesi ve BAROTÜRK Dergi’nin Yazı İşleri Müdürü olarak gazeteciliğe devam etmektedir.
 
 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Ezgi KUZUCULAR
21 Mayıs 2016 Cumartesi 07:23:05
Başarılarınız daim olsun...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...