SAĞLIKLI BESLEN

        

        Son zamanlarda herkes nasıl sağlıklı beslenilmesi gerektiğini soruyorlar, beden sağlığı uzmanlarına. Hiç kimse insanın bir beden birde ruh sağlığı var.. Bedeni beslemek iyide, ya ruh sağlığımızı nasıl besleyeceğiz diye, pek kimseler sormuyor.. Ruh sağlığını önemsiz mi buluyorlar acaba?

    Helal haram demiyorlar, Ne bulsalar yiyorlar. Bedenleri şişiriyorlar, Beden sağlıklarını bozuyorlar. Doktor, Doktor geziyorlar, Zararlı ilaçları yutuyorlar, sağlığı bulamıyorlar, Sürünüyorlar, okuyup nedenini yaraştırmıyorlar. Beleşçi, tembel zihniyet.. Birazda helal kazanıp helal yiyelim, demiyorlar.  Helal kazanmak zor geliyor, İbadetler ağır geliyor, İblisin çağrısı hoş geliyor. Hoş gelen beden, ruh sağlığını bozuyor. Hazır yiyecekler, içecekler zehirdir, içiyorsun yiyorsun, Doğal yiyecek, içecekler şifadır, dudak büküyorsun. Hastalıkları davet ediyorsun, Üste para ödüyorsun. Akıllıyım, geçiniyorsun. Düşünmüyorsun, Akıllı insan hem beden hem de ruh sağlığını beslemeli. Hep hazırcılık, rahatlık, zevk peşindesin,  Hayat iniş-çıkış, eğri-büğrü, dümdüz yol en tehlikeli yol. Hayat sınav her an bitebilen. Beden bu dünyadan emanet, topraktan, sudan, Sen ruhunla sonsuzluk yolcususun. Ya cennete, yada cehenneme.. Hazırlıklar sonsuzluğa yapılıyor. Cennet Emek istiyor, dualar, sevaplar istiyor.   Cehennem ise iblise uy nefsine uy kendini salıver gidersin… Evet! Sağlık çok önemli önce ruh sağlığı, sonra beden sağılığı. Beden sağlını kayıp edersen, ruh sağlığın iyi ise seni kurtarır. Ruh sağlığını kayıp edersen, beden sağlığın seni kurtaramaz. Asıl olan ruhtur, beden sadece sınavlarımızı yazdığımız kalem gibi, işi bitince kalem kutusuna konur..  o kadar.

        Sağlık, ruhen, bedenen dengeli beslenen…  En sağlıklı gıda önce helal, sonra doğal beslenmek..  Ruh ve beden sağlığımız bizleri Yüce Yaradana kulluğumuzu daim ve bereketli eylesin..  İblisin sinsi hileli, ilimlerinden uzak durmak, için dinimizi çok iyi bilmekten başka çere yok.. En az şeytaniler kadar çalışmak zorunlu..   Beden sağlığı uzmanları.. canan karatay, ramazan kurt oğlu.. Araştırın, gerçekler, emek, yalanlar hile ister. Yalanlar hileler cehennemlikler..

Alman işi, İngiliz işi, Rus işi

Müslümana olmaz güzel işi,

Sinsin sinsi tuzaklar onların işi,

Zehirli, yiyecekler, içecekler onların işi,

Müslümanlar kullanır Müslüman işi.

 

Üye / Erkek / 6/7/2021