İNSANİ İSLAMİ SEÇİM SİSTEMİ

  İNSANİ İSLAMİ SEÇİM SİSTEMİ

       Neden şeytani seçim sistemini uygulayıp bir birimizi zor durumlara düşürüyoruz? Devletimizi, milletimizi yıpratıyoruz ki. Şeytani seçim sistemi, bizim seçtiklerimizi seçin diyor bizde seçiyoruz. Onların istedikleri olmadı mı? Darbeyi yiyor, geri vitese takıyoruz, iki ileri bir geri. Bizde bize yakışan bir seçim sistemi düşündük.

         Olur mu? Olmaz mı? Olursa kazanırız, olmazsa zararı yok. Niyet güzel olsun, daha iyisinide düşünenler olsun. Fikir bu ya tutarsa, Nasrettin hoca gibi ama su, yoğurt olmaz ama fikirler geliştirilebilir. Evet, Neden bize yakışan bir seçim sistemiz olmasın? Olsun yazalım olsun. Başlayalım aileden, önce Bulunduğumuz yer, apartmansa aile apartman yöneticisinin kim olacağına kararlaştırır. Aile reisleri toplanıp bulundukların apartman yöneticisini ve yardımcılarını seçer. Apartman yöneticileri toplanıp, apartman yöneticileri başkanını seçer. Apartman yönetici başkanları mahallenin muhtarını ve ihtiyar heyetini seçerler. Muhtarlar bir araya gelip, o ilçenin belediye başkanını ve meclisini seçerler. İlçe belediye başkanları da toplanıp, il belediye başkanını ve il meclis üyelerini seçerler. İl belediye başkanları da toplanıp tüm belediyeler birliği başkanını seçerler. Belediyeler birliği başkanı BAŞBAKAN OLUR. Cumhurun başkanını da cumhur= Halk seçer. Böylece dış güçlerin işlerimize karışmaları çok zorlaşır.. En azından biz tedbir almış oluruz. Ne öyle tanımadığımız vekilleri, belediye başkanlarını, muhtarları seçiyoruz. Sonrada uğraş dur.. Bu sistemde verdiğim desteği çekiyorum da var.. Kargaşaya bir birimizi kırmaya gerek yok. Konuşarak anlaşmayı öğrenir, tekrar sosyalleşmenin yolunu da açmış oluruz… Öyle ben özgürüm her isteğimi yaparım yok. Her an tetikte olur vatandaş. Sorumluluğu her kes paylaşma zorunda kalır. Şahsi çıkarını düşünmeyenimiz yoktur. Hem kendimizi, devletimizi, milletimizi korumuş oluruz..

            Makam kolduk severler hak ederek bir yerlere gelmeyi öğrenirler.  Oturduğum makam benim oldu artık, sürekli benim olur yok, bol bol terlemek, çalışmak gerek. Zaman hızla akıyor yetişmek için menzile. Torpil, rüşvet, yalakalık gibi engeller çıkmasın bize. Artık apartmanlarda bir birini tanımayan komşular olmaz. Yöneticinin bazı yetkileri de arttırılırsa, seçilmek için komşular bir birini mecburen arar sorar, selamlaşır, kaynaşırlar.  Yazsam mı yazmasam mı demekten iyidir yazdık kurtulduk.. 

        Bakıyorsun bir şahsiyet kimse tanımaz bilmez, yok ABD den geldi, getirildi, yok Almanya dan, veya Fransa dan biri gelmiş size başkan adayı…. Tanıyan bilen yok görmeyiz, yaşamayız o günleri bir daha İNŞÂALLAH..  Hayırlı bereketli, güzel fikirler üreten günleriniz daim olsun…..

 

Üye / Erkek / 6/7/2021