BİLDİĞİMİZ KADARIYLA TARTARIZ....

 

         BİLDİĞİMİZ KADARIYLA TARTARIZ....                

       Evet! Bizler neden yaşadığımızı bilmediğimiz için, çoğu zaman yanlışları doğru, doğruları yanlış sayıyoruz. Nefsimize, Şehvetimize, en önemlisi de dünyadaki en büyük düşmanımız Şeytanı ve onun dünyadaki Bedeni Siyonist Yahudileri hiç kale almıyoruz. Hatta onları masumlaştırmayı kendimize amaç edinenlerimiz dahi çok….

         Şeytanın en önemli amacı nedir? Siyonist Yahudileri neden kullanır? Şeytan onların dosttu mudur? Bilmeyiz Araştırmayız. Yüce Yaradanımızın en büyük ibadet saydığı düşünme anlama yeteneğimizi kullanmamakta ısrarlıyız. İlle ezilmemiz, zulümlere maruz kalmamız, çöplerden nimet aramamız mı bizi düşünmeye zorlaması gerekiyor. Bunu yaşayan insanlar. Bizim memleketimizde yaşamaya çalışıyorlar.  Ön yargıları bırakıp onların başına bu olayların neden geldiğini bire bir öğrenmeye çalışın. Bakın Yüzlerce kitap okuyarak anlayamadığınız gerçekleri onlardan bir veya iki saatlik konuşmanın sizlere neler kazandıracağını gördüğünüzde. Ne kadar anlamsız, amaçsız yaşadığımızı, anlayacak belki de onların bizi başımıza gelecekleri görün diye Yüce Yaradanımızın bize bir uyarısıdır.  Anlamak için Yaşamak şart değil, Yaşayanları bizzat dinlemek çoğumuza yetecektir. Kolay yaşam diye bir şey yoktur. Her şeyin bir bedeli var. Ödemek istemesekte öyle ödettirirler ki pişmanlık kimseyi kurtarmaz. Yukarıdaki yazıyı okuyunca ölçtük biçtik bizce çok dersler alınacak kısa ve özlü bir yazı. Ancak bir dosttan değil, acımasız, zalim düşmanlardan. Dostlardan artık fayda yok, Düşmanlardan onların yaptıkları acımasızlıklardan ders almaz isek. Düşmanlarımız bu dersi bize acımazsızca öğretirler. Yapılanlar etrafımızda, içimizde görmeyen, duymayan yok. Ancak düşünüp anlamak isteyenlerimiz çok az. Bu zalimlikler en çok kör şeytanı sevindiriyor.

          Bu dünyada şucu, bucu yok, ya ilahi emirlere uyup Şeytanı ve onun askerlerini yeneceğiz, ya da dünyadaki diğer zulümler gören milletlerin durumuna düşeceğiz. Kör Şeytanın askerleri hayata tek gözle yönlü baktıkları için işin hep bir yönünü görürler. Biz iki gözümüzle bu yanlışlıkları fark etmezsek bedelini öderiz. Yüzlerce kitap okuyacağımıza dinimizin Hak kitabını bir kez mealini okusak, anlayamadığımız konuları araştırıp öğrensek inanın çok şeyler kazanacağız. Akıllı insan dostunu da, düşmanını da iyice araştırıp ona göre hareket eden insandır. Yalancının dini olmaz. Başkalarına senin yanında Yalan söyleyen, sana da  yalan söyleyeceğini ısbatlamıştır. Yalancıya inanan Şeytanın kölesi olmuştur.

        Yaşamanın amacını, düşünen, aklını, vicdanına danışarak kullananların günleri bereketli ve daim olsun. Güzellikleri isteyenler güzelliklere, kötülükleri ısrarla isteyenlere ya tövbe nasip olsun yada istedikleri kötülüklere kendileri kavuşsun…  Her kes hak ettiği yerdedir.  İslam şuuru, islam cesareti gönülden isteyenlerindir İnşa Allah.





Üye / Erkek / 6/7/2021