ÜYELERE DUYURU

 

 

Saldırı da alan sitemiz uzun soluklu bir bakım süreci nedeni ile  okurlar, araştırmacılar ve içerik ekleyen üyelere  dahi kapalı kalmıştı. 

 

Maalesef ülkemizde bilişim, yazılım, programlama, webdizayn  alanlarında  yeterli bilgi birikimi, iş ahlakı ve prensiplerine sahip kurumlar ve kişiler bulmak neredeyse imkansızdır. Nitekim çok yönlü ve kapsamlı bir site olan Esa' nın teknik gereksinimlerini  global ölçekli oldugunu iddia eden bir kurum dahi daha kötü hale sokmuştu.

 

Esa' nın veri tabanı,  kodları , linkleri , teknik sorunları,  google ile uyumsuz noktaları  bir çok farklı kurumun mudahalesine ragmen başarısız olmuştu.

 

Mevcut haldeki Esa üzerinde teknik iyileştirmeler ve düzenlemeler yapan teknik ekibimizin devraldıgı yükü anlamak ve anlatmak bu yuzden oldukça zordur. 

 

Ancak bizlere cok büyük gelen meblağlar ödeyerek çözdüremedıgimiz  sorunları  GÖNÜLLÜ ve ÜCRETSİZ OLARAK çözmeye talip olan  vatansever  bir  teknik ekip ile çalışmaya başladık. Bu ekip başarılı olursa hakiki vatan ve kültür sevgisinin kapitalist kudretine ve mantığına galip geleceğini de kanıtlamış  olacaktır. 

 

Fakat bu yükü  kaldırmak altı aylık bir süreç daha  isteyebilir. Bu sürede de bir takım aksamalar olabilir. Bu nedenle şimdiden özür dilemiş olalım.

 

Nihayetinde hak ettiğimiz konumda olmak, kalmak ve sürdürmek istiyoruz. Çabamız kültürümüz için  en değerli  üç beş siteden biri ve  yegâne sivil  site olarak bu kutsi amaca lâyık en iyi  hizmeti verebilmek olmaktadır. 

 

Zamanı geldiginde bu amaca ulaşmamız için gayret gösteren teknik ekibin isimleri de paylaşılarak onlara  teşekkür edilecek isim ve imzaları Esa da görünür olacaktır.

Saygılarımla....

 

 

Şahamettin KuzucularAdmin / Erkek / 1/20/2016