MutluKöy -Doğal ve ortak Yaşam mücadelesi- Adlı kitabım yayınlandı

                                                                                                            Samsun, 10.06.2021

Merhaba,

13.kitabım Mutluköy adıyla, 115 sayfa, tarımsal, ekolojik yaşam ve inovasyon kurgusu olarak KDY yayınlarından çıkmıştır.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/mutlukoy-/584285.html adresinden temin edilebilir.

Yakında, emek dağıtım aracılığıyla tüm kitap satış noktalarında görüntülenecektir.

İlgi duyanlara, kitapla dost olanlara duyurulur.

 

Ali Rıza Malkoç

www.arm.web.tr

[email protected]

 

 

Kitap Adı: MutluKöy

Yazar Adı: Ali Rıza Malkoç

Yayınevi : KDY Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık

Yayın Tarihi: 10.06.2021

Barkodu: 9786254121951

Dil:         TÜRKÇE

Sayfa Sayısı:      115

Cilt Tipi:               Karton Kapak

Kağıt Cinsi:         Kitap Kağıdı

Boyut:  13 x 19.5 cm

Kategori: Edebiyat/Roman/Ekoloji

 

 

KİTAP ARKA KAPAK YAZISIDIR

 

Adalet Sevdam Benim” adlı bir önceki romanımda; genel hukuk bilgisi, hukuk felsefesi, ceza hukuku, insan hakları hukuku ve benzeri alanlarda toplumsal ortak bilince katkı sağlamaya çalıştım. “Anadolu Ortak Aşk Medeniyeti” adlı romanımla ise; birlikte yaşam kültürü, toplumsal çeşitlilikten ortak ses/güç üretimi, daha yaşanabilir bir toplum, daha barışçı bir dünya için kabul edilebilir yaklaşımlar sundum.

     Bu romanımda; kolektif çalışma, dayanışma, üretim bilinci, görev bölümü, ortak sorumluluk, doğal ve sosyal yaşam, dünyayı anlamlandırma, ortak ve kalıcı projeler geliştirme, ekolojik ve biyolojik dengeleri koruyarak, üretimin kalitesi ve verimliliğini artırma alanlarında, uygulanabilir fikirler geliştirdim. Bir anlamda, doğal yaşam ve tarım kurgu türü bir roman da diyebiliriz.

    

     Anlatımlarımda; tasvir, tanım, edebi ifade sanatlarından yararlansam da daha çok üretime, kalkınmaya, dayanışma ruhuna, güvenlik ve verimliliğe odaklandım.

Bu romanda beş bin dönüm arazi üzerine kurulduğu kurgulanmış mega projeyi, bölgesel şartlar dikkate alınarak, beş dönüm veya bir dönümlük bir alan için de düşünerek, başlangıç yapabilirsiniz.

     Yedi bin yolcusuyla, üç bin çalışanıyla; karadan uzak, denizlerde üretim, tüketim ve sosyal yaşam alanı sağlayan dev kruvaziyer yolcu gemileri, adeta saat gibi işleyebiliyorsa, biz daha verimli bir organizasyonu karada neden başaramayalım?

    

     Bilgiye ihtiyaç, merak, şüphe, gelişim talebi; bizi felsefe ile tanıştırır. Bu bilgelik özlemi bizi, felsefe ile tanıştırıyorsa anlamlıdır. Bilimsel öngörü, kalite, yeterliliğin edinilmesi, uygulanması ve sürdürülebilirliği ancak; dürüst, kararlı, cesur, adil, aksiyoner, liyakatli, metodolojik disiplinle sağlanabilir.

Roman anlatımından önce uzunca bir “Giriş” yazısı ile karşılaşacaksınız. Kurgusal idealin daha iyi kavranabilmesi için böyle bir anlatıma ihtiyaç hissettim.

     Roman dili anlatımla, insani bir iklim/atmosfer oluşturmaya çalıştım. Ütopik olarak kalması ya da realist yaklaşımla yaşama katılabilmesi hepimizin elinde.

Niyetlerin zihinlerde yer edinebilmesi ve eyleme dökülerek toplumla bütünleşebilmesi dileğiyle.

 

Ali Rıza MalkoçÜye / Erkek / 1/5/2021