Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi özler -Ezgi Harmanı-

Merhaba,

  1. Kitabım, “Türküler Bizi Söyler, Şarkılar Bizi Özler” adıyla yayınlanmıştır.

Ayrıntılı bilgi ve temin etme adresleri aşağıdadır.

Tüm dostlara, ilgi duyanların bilgisine sunulur.

 

https://www.kitapyurdu.com/kitap/turkuler-bizi-soyler-sarkilar-bizi-ozler--ezgi-harmani/590912.html

 

https://www.eganba.com/turkuler-bizi-soyler-sarkilar-bizi-ozler-kitabi-ali-riza-malkoc

 

https://www.bkmkitap.com/turkuler-bizi-soyler-sarkilar-bizi-ozler

 

https://www.kitap16.com/turkuler-bizi-soyler-sarkilar-bizi-ozler

 

https://www.kolnkutuphane.de/turkuler-bizi-soyler-sarkilar-bizi-ozler-485068

 

Toptan Satışlar için: kitakitap.com  ve emekkitap.com

 

Kitaplarımızı ayrıca: DR, idefix, Sözcü, arkadaş, babil, pandora, imge, der, hepsiburada, halk, odakitap, istanbulunkitapçısı, seçkin, endülüs, pegem, kitapsepeti, kitapambarı, trendyol, garantikitap  v.d. kitap sitelerinde de bulabilirsiniz.

 

 

Kitap Adı                  : Türküler Bizi Söyler  Şarkılar Bizi Özler

Kitap Alt Başlığı     : Ezgi Harmanı

Yayınevi                   : Gülnar Yayınları

Yazar                          : Ali Rıza MALKOÇ

ISBN                          : 978-625-7536-17-2

Barkod                      : 9786257536172

Ebat                           : 13.5 x 19,5  cm

Kâğıt                          : Enso 60 gr

Sayfa                         : 354

Tür                             : Kültür Sanat/Türk Müziği/Halk Müziği/Sanat Müziği

Baskı                         : 1. Baskı, Ankara, Ağustos, 2021

 

Tanıtım Bilgileri:

 

Yazarlık çalışmalarımda; bilimci, mantıkçı, toplumcu, toplumsal faydacı davranmaya ve evrensel geçerliliği olmasını arzu ettiğimiz öngörülerle yola çıktım. Bu uğurda okumalar, izlemeler, tespitler ve gözlemler yaptım. Edindiğimiz bilgi ve birikimleri farklı ifade sanatları ile kitaplaştırarak tüm insanlığın istifadesine sundum. Bu anlatımlarım kâğıda; deneme, özdeyiş, şiir, öykü, roman, inceleme yazıları olarak yansıdı. Bu sosyal üretim serüvenimize “sanat” dünyamızdan da bir şeyler katmaz isek, bir tuğlamız eksik kalacaktı. Multidisipliner bilimsel bir anlayışla; insanın beden, ruh ve beynine hitap edeceksek, bu çeşitlilikte, müzik ve sanat da yer almalıydı. 2004 yılında, 2 cilt olarak yayınlamış olduğum, “Türküler Bizi Söyler” adlı kitabıma, Şarkılar bölümü de ekleyerek, bir “müzik harmanı” oluşturmayı amaçladım. Zamanla ikinci cildini de hazırlayabilirim.

Her eserin üzerine eklediğimiz karekodu ile; internete bağlı olan telefonunuzdaki kamera veya QR Kod programına okutarak ilgili eseri video olarak da izleyebileceksiniz.

Kitabın tamamını okuduğunuzda; neşe, hüzün, tefekkür ikliminde dolaşacak, gönlünüzün ve zihin dünyanızın akordunu yeniden ayarlamış olacaksınız.

Öncelikle türküleri/şarkıları bizlere sevdiren, gönlümüzün bam teline dokunan; söz yazarlarına (kaynak kişilere), bestekârlara, eserleri yorumlayan sanatçılara, ozanlara, şairlere, bu sanatta emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ve saygılar sunarım.

Tüm eserlerin telif hakları altında yazan kaynak kişilere aittir.

 Bu kitabı hazırlamaktaki amacımız, cep kitapçıklarıyla, müzik kültürünü yaşatmak, türkü/şarkı dostlarına faydalı olmak ve yeni sanat dostları kazanmaktır.

 Türkü/şarkı sözleri hazırlanırken, yazılı kaynaklar, repertuar, antoloji, Kaset, CD, Radyo-TV’lerde yayınlanan müzik programlarından da istifade edilmiştir. Buna rağmen kaynak kişi, yöre ve sözlerde noksanlık ve yanlışlıklar olabilir. Bu durum da bizden kaynaklanmamaktadır.

Melodilerde her insan; derdine, düşüncesine, inancına, hayattan beklentisine göre bir mesaj bulabilir. Mümkün olduğunca her yöreden her türden türkü/şarkı sözlerini

seçerek güzel bir harmanlama yapmaya çalıştık.

Bir de kitaplarda sıkışıp kalmış, unutulmak üzere olan mânâ yüklü türkülerden de kitabımıza ekledik.

Günümüzde insanlar ayrı ayrı fânuslarda adeta yalnız yaşamaktadırlar. Arslanlar da gücüne güvenir yalnız yaşar ama yalnız ölerek dünyadan göçerler.

Türküler/şarkılar bize; birlik, beraberlik, inanç, sevgi, âşk, hüzün, umut, cesaret dolu, duygulu mesajlar sunmaktadır. Herkes ihtiyacına ve kültürüne göre alması gerekeni alacaktır. Yeni cilt ve baskılarda değerlendirilmek üzere önerilerinizi bekliyoruz.

Bu eserle ayrıca bilim, kültür, düşünce ve teknoloji dünyamızı, bir sanat molası ile taçlandırmak istiyoruz.

Öncelikli misyonumuz; yıkılan sevgi kalesinin onarılmasına, kirlenen muhabbet pınarının arındırılmasına, bir nebze olsun katkı sağlamak. Sanata saygı ve vefamız, umarım toplumsal bir mayaya dönüşür.

Bilim, kitap, sanat, müzik ve sevgiyle kalın.

Hoşça kalın.

 

Kitap kapağı Görseli : 

https://www.hizliresim.com/joerlew

 Samsun, 28.08.2021

Ali Rıza Malkoç

Ali Rıza MalkoçÜye / Erkek / 1/5/2021