MÜNAFIKLARI ÇOK İYİ TANIYIN

             

       MÜNAFIKLARI ÇOK İYİ TANIYIN

            

              MÜSLÜMAN SANMAYIN

              KENDİNİZİ ALDATMAYIN

              MÜSLÜMANLARA İFTİRA ATMAYIN

              ALDANIRSANIZ ALDATIRSINIZ

              İBLİSE HİZMET EDERSİNİZ

              CEHENNEMLERE KOŞARSINIZ

 

         Bu dünyaya niçin geldiğini bilmeyen insanlar, iblisin tuzaklarında, sonsuz cehennem azaplarını farkına varmadan kazanmak için sanki özel caba gösteriyorlar. İnsanlar Öncelikle kendilerinin değerini bilmiyorlar, kendi değerlerini yükseltmenin veya düşürmenin kendi ellerinde olduğunu kimileri biliyor umursamıyor, kimileri bilmiyor kimileri de bildiğinden kulluk görevlerini aksatmamaya gayet ediyor.

      Kulluk görevimizi en iyi şekilde yapmak için, Yüce Yaradanımızı çok iyi tanımalı, bizlerden neleri istediğini, nelerden uzak durmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. O yüzden Kuran- kerimi Her gün okumak, manaların öğrenmek öğrendiklerimizi yaşantımızda uygulamak mecburi görevimiz. Bunun lamı, cimi, aması yok. Yüce Yaradanın emirleri öğrenmek yaşamak farz.. Efendimizin sünnetlerini yerine getirmek fazla masai gibi..  Daha fazla mükafat(sevap) isteyen nafile ibadetlerde yapar.. Kimi insanlar ibadetleri kulluk görevlerini yerine getirme başarısıyla meleklerden üstün ola bilirken, maalesef bu emirleri umursamayanlar, iblisin şeytanlarının tuzaklarına düşerek nefsinin hoşuna gidenleri sorumsuzca yerine getirenler hayvanlardan aşı ola biliyor..  Bir insan Rahmani ilimleri biliyor, yaşamında uyguluyorsa o iyi bir Müslümandır. Müslümanlar güvenilir insanlardır asla yalan söylemezler.. Tüm işlerini dürüstçe yaparlar. Maalesef insanlar Müslümanlarla, Münafıklar ve gavurlar arasında ki farkı bilmiyor. Öğrenmek için çaba göstermiyor. Müslümanım demekle Müslüman olunmuyor şartları belli. Nasıl ki bir memur ben memurum diyor, Her sabah işe gidip kendisine verilen görevleri yapmak mecburiyetindeyse .. Müslümanlarda öyle.  Memurum diyip hiç işe gittiği görülmeyen birine nasıl inanılmazsa.. Müslümanım diyipte görevini yapmayanlara da.. Müslüman demek o kadar doğru değil.. Kişi yalan söylüyor, hileler yapıyor, Kelime-i şehadeti bilmiyor. Kelime-i tevhidi bilmiyor, söyleyemiyor. Abdest yok, gusül yok, namaz yok…  Gavurların yaptığı ne varsa hepsini yapıyorsa, Münafıklık yapıyor demektir. Ermeni olduğunu söyleyen Müslüman olur. Ama soyunu gizleyerek ben Türk’üm veya Kürt’üm diyorsa niyeti art niyettir. Soyunu inkâr eden en büyük yalanlardan birini söylemiş olur ki.. Münafıklığın en büyük göstergesidir. Yalan söyleyenin dinimizde şahitliği kabul edilmez. Dini nikahı olmaz, güvenilmez. Münafıkların özellikleri yalan, sözünde durmamak, emanete ihanet etmek en büyük özellikleri, hile, stokçuluk, edepsizlik, küfür, insanlara ve tüm canlılara düzel davranmamasıyla kendini belli eder. Kötü alışkanlıklarını gizlerler, çok sinsidirler, İblise tapanlar onları çok kullanır. Şeytanlaşmış insanlar, cinler her yerde kötülüklerin olduğu yerlerde onları aramayın, iyilikleri, ibadetleri engellemenin peşindeler, Müslümanların ve vicdanlı insanların peşini asla bırakmazlar ölene kadar.

Yüce Yaradana sığınmayanlar her zaman, her an zarar ederler.  Cehennemler için günahlar-Ateşlerini toplarlar. 

        Bu günlerin zorluğunda, onların çok büyük çabası var. Yüce Yaradana bile iftira atarlar.  Yüce Yaradanın verdiği bereketli ürünleri çöplere dökerler, fakirlere vermezler.  Geçen yıllarda çok tanık olduk, oluyoruz da. Bu davranışlar ne islami, ne insani nede hayvani. Bildiğiniz şeytani fikirler.. Şeytani ilimleri kuvvetli olanlar münafıklar, gavurlardan daha aşağılar. Cehennemlerin en çok az görenleri bunlar olacak. Dinimiz bunların özelliklerini bildirir. Öğrenin aldanmayın, oyunlara gelmeyin. Bu sınavın tekrarı yok. İblisin ve şeytanların kazancında insanlığın hiçbir menfaati yok, azapları çok.. Ezeli düşmanını tanımadan yaşamak tuzlarda boğulmayı hak etmektir. 

 

A. GEZERÜye / Erkek / 3/25/2022