HAKKIMDA ...

1969 Emirdağ doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Mahmudiye’de tamamladı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kırşehir Eğitim Yüksekokulu Sınıf Öğretmenliği bölümünden 1989 yılında mezun oldu.

1991-1994’te Diyarbakır da, 1994-2000 arası Sakarya’da çalıştı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Lisans Tamamlama Programı Türkçe Bölümünü bitirdi. Eskişehir’e atanarak farklı okullarında öğretmenlik ve idarecilik yaptı. ESOGÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü “Eğitim Yönetimi, Teftişi, planlaması ve Ekonomisi” dalında tezsiz yüksek lisans öğrenimimi 2015 tarihinde tamamladı. Halen Tepebaşı Barbaros İlkokulu müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü’nde Prof. Halil BUTTANRI’nın danışmanlığını yaptığı lisans öğrencisi Hatice Dönmez tarafından 2009 da   “Kenan DEMİREL’in Hayatı ve Eserleri” bitirme tezi hazırlandı. Yine aynı Fakülteden Arzu ARICAN tarafından 2013’ de “Şair Kenan Demirel’in Sanatı, Edebi Kişiliği Ve Şiirleri” başlıklı bitirme tezi hazırlandı.

Eskişehir Şairler Derneği’nin (EŞAD) Başkanlığını 25 yıl aralıksız büyük bir özveriyle sürdüren usta Şair İbrahim SAĞIR’dan devralarak 2017’den itibaren Dernek Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

10/05/2015’te yapılan Emirdağ Sempzoyumu’nuda Raportörlük yapmış ve sempozyum bildirgeleri kitaplaştırılmıştır(2015). Eskişehir Şairler Derneği’nin çıkarmış olduğu “Türkiye Şiir Güldestesi-1”i (2018) hazırlamış, Tepebaşı Barbaros İlkokulu’nun çıkarmış olduğu öğrenci hikâyelerinden oluşan “Hayalime Kalem Değdi-1” (2018) adlı kitabı düzenlemiştir.  Yerel dergi ve gazetelerde şiirleri yayınlanmış, bazı antolojilerde yer almıştır. http://haberotesi.com.tr/  de yazıları yayınlanmaktadır. İLESAM üyesidir.

Kenan DemirelGold Üye / Erkek / 11/6/2018