HAKKIMDA ...


      Takvim yapraklarındaki manilerden etkilenip orta okul yıllarında daha çok mani tarzında, Lise döneminde ise edebiyat derslerindeki şiirlerin ve sanırım birazda gençlik duygularının etkisiyle şiir yazmaya başladım. Tabi bunların yanı sıra bölgesel aşıklık ve ozan geleneğinin de olması da etkili olmuştur. Fakat ne yazık ki ilerleyen zamanlarda iş hayatı ve de bazı özel sebeplerden dolayı şiire uzun bir ara vermek zorunda kalmış olsam da sonradan yeniden yazmaya başladım.
Kafiye ve hece ölçüsü olmadan (kuralsız) yazdığım şiirleri Esa ve Esas-Der'le tanıştıktan sonra buradaki değerli şair ve yazarların yardım ve yönlendirmeleriyle kendimi geliştirme imkanım oldu. Üstelik bu edebiyat ailesine katılarak çok kıymetli dostluklar kazandım

      2019'un Şubat ayında benimde üye olduğum Edebiyat Sanat ve Sanatçılar Derneği tarafından yayınlanan ŞİİR ANTOLOJİSİ kitabında yer aldım.

      1980 Kars /Selim doğumlu olup ilkokulu köyümde, Ortaokul ve Liseyi ise ilçem Selim'de tamamlayıp bazı zorunlu nedenlerden dolayı öğretime uzun bir ara verdikten sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü (AÖF) dışarıdan okuyarak 2016 yılında mezun oldum.
2005 tarihinden itibaren Bursa'nın /İnegöl ilçesinde ikamet etmekte olup bir kamu kurumunda görev yapmaktayım.
Evli ve dört çocuk babasıyım. Türizm ve Kültür Bakanlığı tarafından 09.12.2022 tarihinde yapılan sözlü sınavı kazanarak "HALK ŞAİRİ" ünvanını almaya hak kazandım.

Orhan ÖzerGold Üye / Erkek / 10/6/2018