HAKKIMDA ...

------------KENDİMDEN SÖZ ETSEM

 

    1947 yılında Adana/ Ceyhan/ Kurtkulağı Köyü’nde -günümüzde Ceyhan’ın   
 mahallesi-doğdum.
    Çocukluğum, yaşıtlarımla beraber köyümde yazın tozlu yollarda, kışın çamurlara bata-çıka kamıştan atımı koşturarak, köydeki her çocuk gibi kendi oyuncaklarımı kendim üreterek ve yaşıtlarımla kavga dövüş ederek geçti.

    İlkokulu köyümde tamamlayıp, Ortaokulu, ardından da aynı binanın farklı sınıflarında liseyi, haylazlığımdan dolayı iki yıl gecikmeyle 1966’da Ceyhan Lisesi’nde tamamladım.

1968 yılında Düziçi Öğretmen Okulu’nda fark dersleri verip, Hatay/Samandağ ilçesinde öğretmenliğe başladım. Sonrasında Çankırı, Ankara, Niğde, İzmir illerinin köy ve kasabalarında 22 yıl köy öğretmeni olarak çalıştım. 25 yıllık hizmetten sonra da 1994 yılında İzmir’de emekliye ayrıldım.

Şiire ilgim her genç gibi lise yıllarımda başladı. “Neden lise yılları,” diye sorarsanız, yıllar sonra yazdığım aşağıdaki dizeler; sorunuza yanıt olur sanırım.

 

Adını bilmediğim duygular var içimde

Saçlarımı tararım her gün başka biçimde

Ne zaman büyüdüler dünün körpe kızları?

Kırık havalar çalar bizde gönül sazları

Bitimsiz aşklar ile hicranları yaşadık

Çok sürmedi bu aşklar, evlenmeden boşadık

Delikanlı olmuştuk haşarı ve uçarı

Koştursak yakalardık uçar ile kaçarı.

 

O yıllarda birkaç şiirim okul dergimiz ‘IŞNSU’da yayınlandı.
    Okurlarımla buluşan iki şiir kitabımın ardından elinizdeki Denemeler isimli kitabımı yazdım. Yazmaya devam ediyorum. İki oğlum ve üç torunumla birlikte İzmir de yaşıyorum.    

 

 

 

 

Tahir EkerGold Üye / Erkek / 1/20/2016