ÜYE PROFİLİ
Halil Gürkan
Admin
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

25 Ekim 2016 Salı 20:59:24

Merhaba Halil bey sizin gibi eğitimci şair çok saygı değer bir insanı tanıdığım için çok mutluyum iyi ki varsınız iyi ki tanıdım sizi en derin selam ve saygılarımla...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Genel 364 2
Genel 520 5
Genel 86 1
Genel 347 3
Tartışma Aç 151 0
Genel 341 3
Genel 156 3
Genel 435 5
Genel 250 4
Genel 226 3
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Hoş geldin bu sayfalara Kenen Kardeş. Bu kısa ama anlamlı şiir için kutluyorum seni.
Yüreğine sağlık Hemşehrim. Şair diye geçinen pek çok kişinin normal kafiyeyi bile bulamadığı bir zamanda Atatürk'ü anlattığın bu uzun şiirde kafiyelerin tamammını tunç kafiyeden oluşturman şiir yazma konusundaki ustalığının bir göstergesi diye düşünüyorum. Böyle usta bir şairin yazdığı şiire de ancak "Eyvallah" denir.
Sevgili Hemşehrim, maalesef kendini modern sayan bazı şairler tarafından küçümsenen ve artık unutulmaya yüz tutmuş aruz ölçüsüyle yazmış olduğun 15 hecelik bu güzel şiir tam bir usta ürünü olmuş. Şiirin başında açıklamasaydın acaba kaç okuyan çift kafiyeyle yazıldığını farkederdi. Bilenler taktir eder ki aruz sıradan şairlerin kullanabileceği bir ölçü değil. Hem aruzu kullanıp hem de çift kafiye kullanmak, bunu yaparken de beyitlere taşıyabileceğinden çok fazla anlam yüklemek usta, hemde iyi bir usta işi olsa gerek diye düşünüyorum. Ve diyorum ki; bu şiirse, o ne anlattığı belli olmayan, rastgele yanyana getirilmiş söz dizeleri ne? Onlar şiirse bu ne? İlgililere duyurulur. Mevla ilhamını daim etsin.
Teşekkürler ESA. Bazılarımız tarafından önemsiz gibi görülen kurallar uzun araştırmalar sunucu oluşturulmuştur. Ne yazık ki biz bunu hep unutuyoruz. "Aman canın" diyerek kuralları hiçe sayıyoruz. Belki bu ve bunun gibi uyarılar işe yarar.
Değerli arkadaşlar yine affınıza sığınarak şiir yayınlama hakkımı antoloji için kullanıyorum. Antoloji neredeyse basıma hazır hale geldi. Matbaa araştırılıyor. Ancak işin parasal yanını konuşmak için katkı paylarının yatırılması gerekiyor. Bu nedenle lütfen antolojiye katılacak arkadaşlar paralarını ilgili hesaba yatırarak dekontları ile muaffakatnameyi bana göndersinler.
Bekliyoruz Şahamettin Bey.
Güzel bir anlatım Cemil Bey. Kutluyorum. Antoloji için şiir bekliyorum hala. Lütfen gönderir misiniz.
Eyvallah Saffet Bey.
Değerli Dost, bu güzel şiir için kutluyoruz sizi. ESA ve ESAS-DER ailesi mensuplarından oluşturacağımız antolojide sizi de aramızda görmek isteriz. Katılmak istemeniz halinde "Duyurular" bölümündeki duyuru çerçevesinde başvurunuzu bekliyoruz. Selamlar.
Değerli Dost, bu güzel şiir için kutluyoruz sizi. ESA ve ESAS-DER ailesi mensuplarından oluşturacağımız antolojide sizi de aramızda görmek isteriz. Katılmak istemeniz halinde "Duyurular" bölümündeki duyuru çerçevesinde başvurunuzu bekliyoruz. Selamlar.