ÜYE PROFİLİ
M. Nihat Malkoç
Vip Üye
Cinsiyet : Bay
11.5.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

29 Mayıs 2016 Pazar 12:35:37

Yazı ve şiirlerinizi yıllardır çeşitli yayın organlarında ve sitelerde ilgi ve beğeniyle izliyorum. Başarınızın devamını dilerim. Dost selamlar.

03 Ocak 2018 Çarşamba 14:08:15

Esa dergisinin 3. sayisi 62. Sayfasina bakin AFYON GUZELLEMESI' siirimin karalama olmadigini gorursunuz.

18 Eylül 2018 Salı 14:44:29

Değerli Dost, bu güzel şiir için kutluyoruz sizi. ESA ve ESAS-DER ailesi mensuplarından oluşturacağımız antolojide sizi de aramızda görmek isteriz. Katılmak istemeniz halinde "Duyurular" bölümündeki duyuru çerçevesinde başvurunuzu bekliyoruz. Selamlar.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 14 2
Hece Şiiri 96 2
Hece Şiiri 30 2
Makale 45 1
Deneme 120 3
Makale 52 2
Deneme 102 2
Deneme 70 2
Hece Şiiri 190 2
Makale 63 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
BUGÜN ULU HAKAN SULTAN İKİNCİ ABDÜLHAMİD'İN ÖLÜMÜNÜN 100. SENE-İ DEVRİYESİNİ İDRAK EDİYORUZ. RABBİM RAHMETİYLE MUAMELE EYLESİN SANA EY BÜYÜK İNSAN...
Hasrete halkalar ekler dururum Kalbim yaralıdır, tekler dururum Gözüm yollardadır, bekler dururum Yürekten çağırsan hiç gelmez miyim? Eleştirinizi dikkate alarak dörtlüğü yeniden düzenledim. Teşekkür ederim.
Teşekkür ederim Üstadım. Gözden kaçmış. Düzelttim.
Çok teşekkür ederim Nurcan Hanım. Ağır sıklet ifadesine gelince o lafı beni hırsız olarak suçlayan kimse için söylemiştim. Yoksa kibirden değil. Allah enaniyetten muhafaza eylesin.
Teşekkür ederim sevgili Murat kardeşim.
Şahamettin Bey belli ki adamın durumu iyi değil. Bir kişi aynı yorumu 29 kere yayımlıyorsa ciddiye alınmamalıdır. Şifa Allah'tan...
Şahamettin Hocam, bugün "Afyon Güzellemesi" adlı bir şiir yükledim siteye. Bu vatandaş şiirimin altına "Afyon Guzellemenizin baslangici kopyalanmis, bir daha dusunun emege saygi duyun" ifadesini yazmış. Şiirimin başında haşhaşı anlatırken "mor beyaz" sıfatını kullanmışım. Bu şahıs diyor ki "mor beyaz" ifadesi benim şiirimde de geçiyor. Mısra bütünlüğünde bir benzerlik yok. Bütün mesele bu. Adam meğerse "mor beyaz" ifadesinin patentini almış da benim haberim yok. Ben de diyorum ki haşhaşa mor beyaz demeyip de bordo mavi mi diyecektim. Buradan da şu çıkıyor: Adamın şiirinde "masmavi deniz" ifadesi geçiyorsa hiçbir şair bu ifadeyi şiirlerinde kullanamaz. Tam bir akıl tutulması. Bence bu edebî bir sorundan öte tıbbî bir vaka. Adamın derdi ismini duyurmak. Bunu da başardı. Şahsım için "Insan da asil kan olur,/Şerefle biraz şan olur,/Şerefsiz perişan olur,/Hırsız adam utan utan" ifadesini kullanan bu adamın olduğu sitede ben olmak istemem. Bu sözleri misliyle kendisine iade ediyorum. Bu sözler hakaret davası açılacak kadar ağır ve seviyesizdir. Bunu da ciddi ciddi düşünüyorum. Karar sizindir. Bu vatandaşı bu sitede barındırmak bu şiirde söylenenleri onaylamak anlamına gelecektir.
Neresi güzel olmuş Dürdane Hanım. Adam bana söylemediğini bırakmamış. Ezbere yorum yapmayın.
Şiir konusunda aramızda sıklet farkı var. Ben Türkiye çapında aldığım 145 ödülle ağır sıkletteyim, siz tüy sıklette... Haşhaşa "mor beyaz" dediğim için intihal kanaatine varıyorsanız siz önce bir psikiyatriste görünün. Siz şair değil, ne dediğini bilmeyen bir zavallısınız. Benim ismim üzerinde şöhret olmayı umuyorsunuz. O tekerlemevari manzumelerle siz şair filan olamazsınız. Anlayacağınız işiniz çok zor. Siz bir mani yoksa en iyisi şiir değil mani yazın. Bu da size son hitabım. Öyle herkese cevap verecek kadar boş zamanım yok. Bu kadarıyla idare edin.
Ne diyorsunuz? İyi misiniz siz? Ne emeği? Ne emeğe saygısı? Sizin ne kendinizden ne de karalamalarınızdan haberim var. Mor beyaz ifadesinin patentini mi aldınız? Bordo-mavi mi deseydim haşhaşlara? Yazdığınız şiirle gündem olun. Uzanamadığınıza murdar demeyin. Hangi dizenizi almışım? Bir dize söyler misiniz? Sizin şiirinizde mermer geçti diye mermeri kullandığım için mi intihal yapmış sayılıyorum. Afyon'u anlatırken mermerden değil de leblebiden mi bahsetmeliydim? Sizin ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu? Sizin isminizi ilk defe duyuyorum. Karalamalarınızı da okumuşluğum yok. Çamur at izi kalsın yok Herkes yerini ve haddini bilecek...