ÜYE PROFİLİ
Salih Özel (Evreni)
Vip Üye
Cinsiyet : Bay
12.5.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

13 Haziran 2016 Pazartesi 01:59:29

Hayat öykümüzün ma'sûmluğunu ve mahzûnluğunu manzum ifade edebilmek ne güzel... Tebrikler. Zeyneb'imiz bu şiirinizi hafızâsına nakşedecektir inşâallah... Salih kardeşim, profilinizdeki tablo için ayrıca teşekkürler..."Karabağ'da" şirimle birlikte "Can Anam" şiirime yorumlarınızı özellikle istirham ediyorum.."Atam der ki iki dövlet / Unutmayın biz bir millet / Bitsin artık kahr ü hasret / Karabağ’da Karabağ’da… / Daha nice müşterek duygu ve düşüncelerde buluşmak dileğiyle selam ve muhabbet Cân Dost...
21 Haziran 2016 Salı 00:34:06

Şahin kardeş: Sayfamı ziyaretinizden onur duydum. Her şair yaşamıştır acı ve kederli günler. Ortak duyguya gelince Allahü teâla bizleri ayrı milletler olarak yaratmış bize de TÜRK lük düşmüş. Milletimi seviyorum ama ırkçı değilim. Türk milleti övülmüş bir millettir ve asildir. Bu asaletini de İSLAMA yaptığı hizmetlerden almıştır sevgi ve saygılarımla..

19 Aralık 2016 Pazartesi 09:06:04

salih bey kardeşim. öncelikle asil ve kibar düşünceniz için size çok teşekkür ederim, ozanlık geleneği ve mahareti zaten tartışılmaz, bu maharet Allah vergisidir, siz o güzelliğe ve ayrıcalığa sahipsiniz. çok hoş bir şiir olmuş, tebrikler. selam ve saygılarımla.
20 Aralık 2016 Salı 20:53:47

Ecir hocam, sayfamı ziyaretiniz onur verdi çok teşekkür ediyorum. Selam ve saygılar bizden.

26 Aralık 2016 Pazartesi 00:47:14

Hayatınız da güzel, siz de güzelsiniz, şiirsel tasvirinizde güzel.... Hep güzel kalınız. Selam ile...
26 Aralık 2016 Pazartesi 22:28:52

Çok teşekkür ediyorum... Ahmet hocam; Güzel bakan güzel görürmüş.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Satrik Taşlama 63 1
Satrik Taşlama 50 1
Epik Kahramanlık 94 2
Hece Şiiri 173 2
Hece Şiiri 76 2
Genel 89 5
Genel 63 3
Lirik Aşk 237 4
Genel 581 7
Genel 278 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Tevbe dolsun şu leyâil yıkasın ah-ü fizâr Duymasın sırrımı ağyâr gize peymân gerekir... Aşk sırrına eren gönüller bu sırrı ağyara aşikar ederse, aşkın büyüsü bozulurmuş. Ahd-ı peymanına sadık kalan yürekler içten içe yanıp kül olurmuş, yanmadan da gerçek aşka ulaşılamadığına göre PRYMANA sadık kalmak lazım değil mi Necibe hanım kardeşim. Yüreğinize sağlık gönül sesiniz hiç susmasın inşallah.
Emeği geçen yöneticilerimize, ESAS DER üyelerimize, şiirleriyle bu güzel etkinliğe can veren şair arkadaşlarıma en kalbi teşekkürlerimle. Şehamettin hocam, ufak gibi görünse de benim için önemli, Benim memleketim BAYBURT değil GÜMÜŞHANE, Kitapta düzeltmek mümkün değil belki, lakin burada düzeltilebilir... Rica etsem!?
Mustafa hocam teşekkürler sağolun
Teşekkür ederim Şemsettin hocam sağolun.
Neden tenkit edemediğinizi anlamadım, Gördüyseniz bir eksik yazmanızda bir sakınca yok. Mecburen taktir etmiş gibi olmuş yorum.
Necibe hanım kardeşim; Sizin tarafınızdan beğenilmesi onur verdi sağ olun. Hayat öyle bir tezatlarla dolu ki bazısı kıt kanaat geçinip şükrederken, bazıları sizin dediğiniz gibi "Bir eli yağda bir eli balda" Olmasına rağmen isyan ediyor. Tabii bu Allahın sünnetullahı her insanın imtihanı farklı oluyor. İyi dilekleriniz için tekrar teşekkürler.
Aydın hocam; Onur duydum sağolun. Dün elimdeki işi bitirip İstanbulun sıcak havasında terli ve yorgun oturup dinlenmeye çalışırken hafif bir yel esti içim birazcık ürperdi. Gözlerimi kapadım çocukluğumdan bu tarafa çalışmam hatırıma geldi. İlk dörtlüğü orada yazdım eve gelinceye kadar dilimde dönüp durdu ve şiir çıktı ortaya. Haaa! bu arada çalıştığım işin sahibini de söyleyeyim de şiirin manası tam olarak çıksın ortaya. İşin sahibi ATİLLA KARAT diye birisi. Mücevher işi ile iştigal ediyor, FB eski başkanı AZİZ YILDIRIMIN ve Cumhurbaşkanı ile yakınlarının MÜCEVHER İŞLERİNİ Yapan bir adam gittiği her yere uçak ile giden birisi. Onun para kazanması ile kıyasladım kendi kazancımı bu dörtlükler çıktı ortaya
Kopyala yapıştır sistemi ile Duyuruya yrum yapıyorlar. Şiirlere de aynı şekilde yorumlar oluyor maalesef. okumadan anlamadan yapılan eylemler.
Halil Hocam, beni de yazınız katılanlar listesine. Neden günler geçmesine rağmen bu etkinliğe ve antolojiye ilgi olmuyor, neden insanımız PARA denince geri çekiyor kendini. Ne bekliyoruz başkasından? Bize bizden başkasının faydası yok maalesef. Bir diğer husus da şu bu duyuruyu şiirler bölümüne yazınız. Bu sayfalara kimsenin baktığı yok. Hatta en baştaki reklam bölümünde kalsın bir kaç hafta yoksa kimsenin bakacağı yok maalesef.
Erden Ender Güner Hocam; Değerli yorumunuz için teşekkür ederim, ben hiç bir zaman yapıcı olan, art niyetli olmayan eleştirilerden gocunmadım. Yapılan her eleştiriden bir ders çıkardım. Şiirimi geliştirmem bu yolla oldu. Yaptığınız eleştirilerde hece konusunda haklısınız, tekrar düzenlemem gerek sağolun. 1 Kıtanın şiirin temasına uygun olmadığı konusunda ki eleştirinize katılamayacağım maalesef, bu kıta şiire hazırlık kıtası, İnsana önce kendisinin sandığı can, beden, ve bil umum azalarının kendisinin olmadığını hatırlatıp, Azerbaycan türkçesinde kişinin kendisi manasına gelen (Öz) kelimesini kullanarak özün özü dedim bu bağlantı bu şekilde kurulmuş oluyor. 2. mısrada ise insanın nasıl yaratıldığını hatırlatıp nihayeti kerih bir su olan NUTFE yi hatırlatıp kibirlenmeden yaşamayı tavsiye ettim. Kıyam ayakta durmaktır, Ayakta durmanın mecazı ise dizleri üzerine doğrulmaktır, dizlerinin tutmasıdır, bu kıtada ki bağlantıyı da böyle kurmuş oldum. Keşke "üçüncü mısra böyle yazılmamalıydı" derken nasıl yazılacağını da tarif etseydiniz uygun bir mısra ise hiç tereddüt etmeden kullanırdım. Şiirin duygularla değil düşünce ile yazılmış olduğu konusuna gelince, Şiirin ilk kıtası şaire gelen ilham ile kaleme alınır gerisini şair kendi düşünce ve bilgi birikimini kullanarak yazar, Her şiir de duygu ile yazılmaz, bazen bir başkasının yaşadığını kaleme alır şair, bazen toplumda meydana gelen bir olayı şiirine konu eder. " Adam gibi yaşamak "yerine "insan gibi yaşamak" cümlesini önemişsiniz her ikisi de olabilir. İnsanlar kendi arasında konuşurken, Adam ol adam. derken neyi kastettiğini anlıyoruz. burada da benim neyi kast ettiğim anlaşılıyor. velev ki Başka türlüsü olsa bile şiir de mecaz vardır bu cümleyi de mecaz olarak düşünün. Zamanınızı ayırıp eleştiri yaptığınız için tekrar teşekkürler. Ben karşılaştığım bütün üstatlarla şiir konusun da konuşurken şunu fark ettim, kişiden kişiye değişiyor şiirin iyisi kötüsü. Kimisi halk dilinde yazılanı beğenmiyor illa ki bütün mısralarda İMGE arıyor. Kimisi İMGEDEN, MECAZDAN hoşlanmıyor düz yazı istiyor. Kimisi hece seviyor, kimisi hece gereksiz diyor serbeste aşık. Neticei kelam sevgili hocam, Sözün özü "Tek kelime şiir gibi yaşamak" diyor saygılar sunuyorum.