ÜYE PROFİLİ
Süleyman Karanfil
Vip Üye
Cinsiyet : Bay
28.5.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 29 0
Hece Şiiri 205 3
Hece Şiiri 390 4
Hece Şiiri 130 2
Hece Şiiri 353 4
Hece Şiiri 238 5
Hece Şiiri 245 5
Hece Şiiri 330 5
Hece Şiiri 251 2
Hece Şiiri 320 4
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Şivesi bizden,özü bizden sözü bizden olunca gönül telimizi titretir böyle. keşke daha fazla deyişlerin olaydı da güzel şiirinden kâm almaya doyamasaydık.
Teşekkür ederim Mehmet kardeşim."GURGUN" Yöresel olarak kullandığımız bir kelime gururlanmak,kibirlenmek,sonradan görme anlamında.
Gönül dostluğu böyle birşey, Çok teşekkür ederim sevgili kardeşim. Uzaklarda olsak da inan kalbimizdesiniz. Rabbim Ömrünüzü asân eylesin. saygı ve sevgilerimle Dostun gönül aynası,bizi mesrûr eyledi./ Mehmet Aluç kardeşim ne güzel de söyledi./ Uzaklarda olsak da kalben yakın oluruz,/ Edebiyad sanatta nice dostlar peyledi./
Kur dediğin ne ki, gün gelir düşer/Haram lokma yiyen muhakkak şişer/Devran döne döne çok mezar eşer/Yerle yeksân olan KARUN olunca. Diyesim geldi sevgili hocam. BU milleti kimse yıkamaz,ayaklar altına alamaz, Haramzadeler bir gün gelir pişman olurlar lâkin çok geç kalmış olurlar.
Beyefendi şiir hayattır, Çiçeğe,bülbüle,böceğe,sevgiliye yazılırken hayatın gerçeklerini de şiirleştirmek gerekir,Siyasi addettiğiniz bu şiir gerçekleri dile getirmiştir.Tarihimizde çok örnekleri vardır,bir örnek vereyim............................................TEVFİK FİKRET NE GÜZEL YAZMIŞ.....................bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak! yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak! bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak, atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak… yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
Maalesef doğru,Dövizlerini bahçesine gömüp gidenler var,Bankalardan korkuyorlar.El konulacak diye.
Teşekkür ederim,yazmaya çalışıyorum.Değerli şairlerimizin şiirlerini okuyup feyz alıyoruz.
Teşekkür ederim Hocam, tavsiyeniz fevkalâde yerindeydi düzenledim güzel oldu. Hecede bu kadar zorlanmıyorum,
Celil bey çok haklısınız, İrem bağı ile Belkıs aynı dönemde değil, Saba Melikesinin güzelliği ile, Yeryüzünde Allaha şirk koşan bir kavmin AD kavminin Cennete nazire olarak yeryüzünde kurmuş oldukları ve İnsanları sapkınlığa sürükleyen HUD A.S. dinlemeyen İri cüsseli insanların nasıl helâk edildiği Kur'an-ı kerimde Yüce Rabbimiz bizlere bildirmiştir. Şiirde Yeryüzü Cennetinin güzelliği ile Belkısın güzelliği yanyan getirilmiştir.
Teşekkür ederim hocam,beni mahcup ettiniz, Acizane birşeyler karalamaya çalışıyorum.