ÜYE PROFİLİ
ESA
Admin
Cinsiyet : Bay
24.8.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Cem Sultan Şiirleri 1 0
Gördes - Manisa Türküleri 0 0
Adlî II. Bayezit Şiirleri 5 0
Adlî II. Bayezit Şiirleri 4 0
Manisa Türküleri 6 0
Soma Türküleri 2 0
Edebiyat Terimleri Mazmunlar 24 0
Sincanlı Afyon Türküleri 7 0
Kemaliye Erzincan Türküleri 4 0
Sille - Konya Türküleri 9 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Uyarınız için çok teşekkür ediyoruz Duygu Hanım.
,,
denizin esintisi peşimde kovalıyor anason tarlasında koşuyorum koşturdukça fanusuma sığamıyorum sarhoşum................................/ ya posta kutusunda kaybolursam hem pas kokuyor bakınca yukarı............./ Şiirin özünü özgün imgeler bulmak olarak kabul eden bir şiir anlayışınız var. Şiir sisteminizi soyut duyguları somut benzetmelerle ifade etmek görüşü ile de destekliyorsunuz. Sözcüklerin anlamından ziyade benzetme ve somutlandırmaların her bireyde yaratacağı farklı yaklaşımlara değer ve ren II. Yeni ve devamı olan post modern şiiririn takipcisi olarak sitemize özel bir renk katıyorsunuz. Özellikle ölçülü şiirler yazan site şairlerimizin arasında özel ve aykırı bir konum yaratmış olmanız bizim için de ilgi çekicidir. Başarılarınızın devam dileğiyle.
Siyah saten bir elbise Etekleri dalga dalga Bürünür usulca sise Belki gerçek belki şaka..................Fırtına imajı ile vücut bulan ve hiddet ile netice çıkaran bir kabus imgesini betimleyen özgün ve ilginç bir şiir. Başkasına benzemeyen her şiir, söylemde ifade de de ve şairnelikte de bütünlük taşıyorsa şahsına münhasır bir şiir karakteri kazanmış demektir. Değerli şairi özgün yaklaşımı ve imgeleri adına tebrik ediyoruz.
Şairanelik göstermekten ziyade bu güzel ilimizi şiirle tasvir etmeye ve şiirler öğretmeye odaklanmış bir şiir. Ülkemizin güzelliklerini şiirlerle de sergileyen ülkeye olan sevginizi de bizlere taşıran bu kıymetli ve özverili çalışmalar adına gönülden tebriklerle
Dilimden düşmezken aşkın kelamı Esirgedin benden bir tek selamı Yalan söylüyorsam, sen ver belamı Ne sevda isterim, ne de yar seni.......... Söz sanatları zengin, ilhamları engin, dizeleri kavi, kafiyeleri kallavi , bütünü ile de Değerli bir şiir. Güne düşmeyi de hak etmiş. Kutlarız.
İbrahim der, sevdam toprak oluyor Hayallerim birer birer ölüyor Ecel baş ucuma gelmiş soluyor Talihim gülmedi, yine bu günde........... mecazları, benzetmeleri , kişileştirmeleri ile Değerli bir şiir. İlhamlarınız bol olsun
Eski şiirin rüzgarını ardına alan kelimeler ile . maziyi günde yaşatan ilhamınız eksik olmasın. Kökleri olmayan ağaç şiir ağacı olsa dahi çölde susuz kalmış gibi hep cansız ve hep melul kalacaktır.
Farkında olmadığımız çeviri yanlışı veya kasıtlı olarak yapılan yanlış ve abes çeviri hatasını bize fark ettirmeniz ve düzelttirme şansını verdiğiniz için ESA ve yönetimi adına çok teşekkür ediyoruz.
Hayat; Bir çiğ tanesi, Bir tomurcuk, Bir kuş kanadı, İçimizde bir kıpırtı, Bir gurbet türküsü yüreklerde söylenen, Bir ağacın gölgesinde dinleniş............... Site , hece ile yazan şairler ile dolu , Akıcı , anlaşılır, anlamı olan serbest tarzda yazan şairler lazım bize. Güne düşen şiirler Hoş geldiniz Kenan Bey!.
Ben senin yamaçta, etekte Munzur Yaşamak istedim, bırakmadın ki Ensemde nefesin, bir tatlı huzur Yaşamak istedim, bırakmadın ki............. Munzur dağlarından Gürlevik şelalesi gibi ritmik ve şırıl şırıl akan bir şiir . Tebriklerle