ÜYE PROFİLİ
Mehmet Aluç
Vip Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA
1962 Malatya Doğumlu. Ortaokul mezunuyum. Çocukluğumda okuma hevesim Tarkan çizgi romanı okuyarak başladı.1975 yılları idi galiba o dönemde tanıştım ve okuma hevesim aç bir kurt gibi başladı ve o dönemde çıkan gazete, mecmua, çocuk romanı-Kemal ettin tuğcu Serisinin tamamına yakınını-okudum. Mecmua ve dergiler bana yetişmiyor desem yeri azdır. Bu muhteşem atmosferi yaşamak ve devam ettirmek için o yaşlarda çalışmaya başlayarak özgürce ailemden izin almadan bu dergileri özgürce alarak okumaya başladım, Bu okumanın güzelliğini nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum adeta yutuyordum. Hele gırgır dergisi, Teksas, Tommiks haftalık hiç kaçırmazdım. İlk okuduğum roman -SUÇ VE CEZA- dır ve bu roman okuma hızımda1978’ler de başladı ve elime geçen ve yeni çıkan romanları hemen alıp bir çırpıda okuyordum.
 
Aynen deliler gibi hatta bir söz vardır-Aç olandan korkmayın gözü aç olandan korkun-diye bende aynen böyle idim. 1982 yılı Askerlik ve daha sonrası evlilik ve yaşama atılmamla bu yükseliş alçalmaya başladı. Evliyim 4 çocuk babasıyım.1990 yılında kamuda işçi olarak çalışmaya başladım. 2002 yılında tayinim nedeni ile çok sevdiğim şehirler arasında olan- Anakaraya- tayinim çıktı. 2010 yılına kadar çalıştım ve 2010 Ekim ayında emekli oldum. Şimdi kendi halimce okuyor ve yazmaya çalışıyorum -Allah'ın izni ile-Sinema, tiyatrodan, kitap okumaktan, ailemle baş başa vakit geçirmekten hoşlanırım.

Yapılan Yorumlar

24 Nisan 2017 Pazartesi 17:59:23

Sayın Üstad, gönlümden kopan denemelerime gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Sizi de kutlarım. Ahmet Terli (76), emekli, Köln. Yarım adam Ben bir yarım adamım Olmasa eşim, çocuklarım. Çocuklarım; oğlum, kızım benim kanım, benim canım. Onlar benim diğer yarım... Ben onlarsız yarım adamım ! Ben... Ben aşka aşığım: sevmeyi severim, sevenleri, aşıkları, kalp kırmayanları, sevgi dağıtanları. Severim ben benim gibi  aşka aşık olanları... Çünkü (Tanrı) Allah: "Birbirinizi seviniz" dedi.
24 Nisan 2017 Pazartesi 21:31:33

Teşekkürler ederim Ahmet kardeşim,selam ve dua ile.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Epik Kahramanlık 21 0
Öykü 24 0
Satrik Taşlama 28 0
Lirik Aşk 23 0
Lirik Aşk 24 0
Genel 22 0
Söyleşi 28 0
Hece Şiiri 44 4
Hece Şiiri 25 0
Söyleşi 30 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Harikasın İbrahim kardeşim,bugün doyasıya hece şiirlerinden okudum emeğine sağlık, aramızda kalsın duyan olmasın peş peşe üç taneden fazla yayınlama-bana kalsa beş tane az amma- yönetim uyarabilir,uzun zamandır yoksun arayı açma kardeşim,selamlarımla.
Tek kelime ile enfesti kardeşim,sağ olasın var olasın,selamlarımla.
Gönül yüreğinin sesi hiç kesilmesin kardeşim,selamlarımla.
Sağ olasın İbrahim kardeşim enfes bir şiirdi ,selamlarımla.
Eyvallah kadim dost kardeşim,enfesti,devamını bekleriz,selamlarımla.
Uzun soluklu güzel anlatımıyla enfes bir hikayeydi emeğine gönlüne sağlık kardeşim, selamlarımla.
İnşallah kardeşim inşallah, yolda bekleyenler var böylesi güzel insanları,emeğine gönlüne sağlık kardeşim,selamlarımla.
Çok güzel bir dilek, Rabbim uzun sağlıklı günler versin,sonunda dileğini gerçek olması için yardım etsin kardeşim,selamlarımla.
En güzel yanı neydi kardeşim çocukça olsa da,okumak için okuldan kaçar kitap okumaya,teksas tommiks zagor,tarkan okumaya giderdik cebimizdeki üç kuruşu vererek,adım atılmazdı her yer sahaf doluydu, sinemaya giderdik ne güzel günlerdi,ah bir geri gelse de içinden hiç çıkamadan kalsak o güzelim yıllarda-Tabi sağ sol yılını içinden silerek-,emeğine gönlüne sağlık kardeşim , selamlarımla.
Tebrikler ederim kardeşim,hikayesi ile hüzünlü ve hayattan gerçek bir kesit sunan şiiriniz için , selamlarımla