ÇALIŞMANIN RUHUNU ÇALDILAR


19.1.2021

 

ÇALIŞMANIN RUHUNU ÇALDILAR

 

ÇALIŞMANIN RUHUNU BEREKETİNİ ÇALDILAR

 

Çalışmak, emek vermek küçümsendi,

Tembellik, hazırcılık uyanıklık sanıldı,

İnsanlık bu konuda çok fena yanıldı,

Çalışmanın ruhunu, bereketini çaldılar.

 

Tembellik hastalıkları ısrarla çağırdı,

Özgürlük, eğlence sonsuz sanıldı,

Hayat sınav unutanlar çok aldandı,

Çalışmanın ruhunu, bereketini çaldılar.

 

Zorluklar, engeller başkasına atıldı,

Herkes çekirge, karınca kimse olmadı,

Çekirgeler zor günlerde hiç utanmadı,

Çalışmanın ruhunu, bereketini çaldılar.

 

Karıncadan ağlayarak yardım dilendi,

Karıncalar çalıştıkça, güçlerine güç kattı,

Çekirgeler tembelleştikçe hastalıklar arttı,

Kendi acı sonlarını kendileri zevkle hazırladı,

Çalışmanın ruhunu, bereketini çaldılar.

 

 

 

         ÇALIŞMANIN RUHUNU ÇALDILAR

        Çalışmanın insanlara sağladığı huzur, güven, sağlıklı yaşam avantajı, sanki birileri tarafından kötülendi, aşağılandı. Sanki çalışıp alın teri dökerek yaşamını sürdürmek, zavallı, okumamış cahillerin işiymiş gibi, bir düşünce geliştirildi.

        Hele bu zamanlarda çok ayıp, edepsizce yazılar, görüntüler giderek arttı. Çalışmaya ihtiyacım yok, kumbaram var. Evlenmeye ne gerek var, etrafta bol kerizler var. Ben çok okudum, masa başı iş bol maaş isterim, yoksa çalışmam. Devlet bizi okuttu iş vermedi. Sanki rızkı veren Yüce Yaradan unutturuldu. Her şey devletten isteniyor, oy veriyorum, vergi veriyorum. Devlet bana mecbur..  Sanki devleti olmasa kendisi çok değerli, böyle söyleyenlerin çoğu vergide vermez. Çünkü konuşması haddini bilmez..  Yüce Yaradan sadece yağmur vermese, devlet sana nereden su getirecek. Dünya düzeni tesbih düzeni gibidir.. Devlet tesbih tanelerini bir arada tutan ip gibidir. İp çürük olursa taneler dağılır, tesbih olmaktan çıkar, bağımsız taneler olur bir değeri olmaz..  Yüce Yaradan yaratmasa tesbih de olmaz, taneleri de..  Haddini ve hakkını bilmek erdem, bilmemek kendine çevrene eziyet, meziyetin (hünerin, bilgin, edebin) varsa eziyet görmezsin, eziyet etmezsin. İstemesini biliyorsan, çalışmayı, emek vermeyi, ekmeyi bileceksin, sorumsuzluk eken, sorumsuzluk biçer. Ne ektiğinizi iyi bilmek gerek..  Ekmek, ağızdan çıkan iyi bir sözse güzel bir tohumdur, büyür güzelleşir gelir seni bulur. Ağzından çıkan kötü bir söz ise oda büyür, çirkinleşir gelir seni bulur. Ektiğine dikkat et, biçeceğindir. İster söz-ister emek, ister madde-ister mana ne ekersen bulursun…  Güzellikler ek ki güzellikler seni bulsun.. Bu buldukların kötüyse kendini kontrol et.  Buldukların güzelse Yüce Yaradanına şükür et.

İşini güzel yapan insanlar hep huzurludur, yediklerinden, içtiklerinden çok güzel lezzetler alırlar. Helaller besler güç verir, sağlık verir, kazançlar bereketlenir. İşine hain olursan, kaytarmayı seversen kazançların haram olur. Yediklerinden lezzet alamazsın istersen bal ye, pirzola ye, çin tuzu atmasan lezzet vermez..  Çin tuzunun lezzeti de zehirdir. Hayatın bereketsiz olur. Asabi takılırsınız gökten para yağsa, açlığın tokluk olmaz.. Ağlaman hiç bitmez..  Damlaya damlaya göl olur bereketin örneği,  Nehir gibi akıp gidende bereketsizliğin örneği. Eline çok para geçer, geldiği gibi gider. Kolay para şeytani haram işlerde olur. Huzursuzluk çok olur. İki Alem huzur İslam da. Huzur hiç olmadı Gavuristanda, gittikleri yerde merhamet değil, zulüm uğradı. Şeytana tapanları çoğaldı. Hak yol olmayınca yol,  İllaki iblise tapanlara çıkar o yol.. Parçala, yak, yık, edepsizlikler, içki, kumar zulümler İblise tapanlara akar paralar.  Yakında dünya çok karışacak aldığımız bilgilere göre vaziyet alın, Baylar, bayanlar. İblise tapanlar sayılarınızı çok azaltmak istiyor.. Hastalıklar aşılar insanlık düşmanları asla acımazlar. En büyük düşmanımızı ve onun askerlerini besledik yıllarca, Sözde çok zeki geçinen bilim, film adamlarıyla..  Gelecek neler getirecek. Ektiklerimizi biçmeye hazır değiliz ağlayanlarımız çok..  Kötülük, sorumsuzluk ekenler Yalanlar, hileler, İftiralar, tecavüzler küçük, küçük algılarla bizi avladılar. Sana ne, Size ne, Özgürlük, demokrasi hiç insani değilmiş yalanmış anlamak çok pahalıya gelecek cümlemize..  Hayır ekenler hayır biçerler İnşâAllah.. 

 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış