SAHİPSİZ SANIR KENDİNİ


27.10.2020

 

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini,

Kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini, M.A.Ersoy

Acizdir insanoğlu iblis’den koruyamaz kendini,

Aklını kullanmaz, düşünmez sahipsiz sanır kendini.

 

Yüce Yaradanına sığınmazsa yakar iki alem kendini,

Örnek insan efendimiz (s.a.v.)var örnek al kurtar kendini,

Sonsuz cehennemlerden kurtar, cennetlere at kendini,

Okumaz, öğrenmez dinini, düşmansız, sahipsiz sanır kendini.

 

        Her insanın yaşamanda iyilik ettiği, iyilik gördüğü, güvendiği kişiler olur. Onlara çok güvenir sırlarını verir, ekmeğini, kötü günlerini, iyi gönlerini paylaşır. İblis boş durur mu? Durmaz bu dostluğu bozmak için, her yolu dener ve dostluğunuzu düşmanlığa çevirir..  Bundan da büyük zevk alır. Eski dosttunuz, acımasız düşmanız oluverir. Sizde buna öfkelenir kendi kendinize, bundan sonra kimselere güvenmemeye iyilik etmemeye karar verirsiniz.

         Artık insanlara kötü gözle bakar oldunuz.. İyi mi yaptınız? Hayır tamda iblisin istediğini yaptınız.. İblis gibi insanlara düşman gözüyle baktınız.. İblisin tuzağına düştünüz.. Atalarımız ne demişti, iyilik yap denize at. Halk bilmese de hak bilir. İyilik kulluğun gereği, hainlik, kötülük iblisin emeli..  İblis paylaşmaya, birliğe, güzelliklere karşıdır.. Müslümanlıkta ne varsa insanlara tersini telkin eder, fıs fıslar. Hırsızları, hainleri, gaspçıları biraz inceleyelim. Akılları fazla çalışan bilgili insanlar değildirler. Öyle olsa o kötü işleri yapmazlar. Dünyayı ağlatanlar kitabını okurken.. Mesela Mao, Hitler, kimler kimler şahıslar önemli değilmiş meğer. Onları kullanan Şeytana tapan insanların var olduğunu düşünmeye başladık. Mao için kömür madeninde çalışan bir işçi… Devrim yapıyor, dünyanın en kalabalık ülkesinde. Tek başına..  Ulusal kahraman ne kadar akıllıca bayağı düşünmek gerek..  Onca Süper akıllı insanlara bakıyorsun.. Bu Akıl normal çalışan insanların emrinde çalışıyorlar..  Emir Anlaşıldı efendim, Patron falan.. Akla mantığa göre olsa.. Tersi olması gerekmez mi.  Süper Aklı hatta dahi.. Ama emir alır..  Bir yerlerde bizim anlayamadığımız sıkıntılar var. Gizli güçler varmış meğer.. Vermeden alınmaz, ekmeden biçilmez..  Kötülüklerin Alimine Tabii olmadan bu kadar kötülük düşünmek hiçbir insanın aklına gelmez..  Kendinden olana bu kadar zulüm yapılmaz.. Hayvanlar domuz hariç kendi ırkının etini yemez, parçalamaz, eziyet etmez.. Hitler insanları yakmış, eziyetler zulümler.. Bir ülkeye lider..  Orduda çavuş, birileri tokunmuş. Çizgi film. Ordunun baş komutanı olmuş zamanla.. Dünyayı yakmış yıkmışlar.. Ne kazanmışlar sonuç.. Cehennemlerde azaplarını arttırmışlar..  Bunları besleyen kaynağın ana kaynağı Şeytanla tapanlar veya onunla iş birliği yapanlar.. Bizde bazı aklı evveller Şeytanın tatile gittiğini sanıyor.. Sözde insanlar o kadar kötü olmuşlar ki Şeytan bile tatili gidi vereyim bari. Nasıl olsa yerimiz boş kalmaz demiş miş..  Şeytanın yalakaları, avukatları..  Ulan kanımızda dolaşan neyin nesi.. Kötülüklerin ilham kaynağı, birine iyilik düşündün mü hemen müdahale eder..  O geçenlerde sana şöyle, böyle dememiş miydi? Arkandan demediği yok. Fısıldar durmaz ..  Kötülük düşün acele yap, hemen yap, en kısa zamanda yap diye ısrar.. Acele bu yüzden iyi değil..  Acele ettirir ki kötülüğü yapmaktan vaz geçmeyesin. Tedbirini alır şeytan.

      Biz insanlar hakikaten aciziz, ne kadar okusak da cahillik yine de çok.. .. Düşmanına bizim kadar hizmet eden başka bir canlı yok. Şeytan öyle tuzaklar kurduruyor ki, arıların çiçeklere uçması gibi biz insanlarda bu tuzaklara uçarak dalıyoruz.. İnsan hakları, demokrasi, özgürlük, kadın hakları, çocuk hakları gittiği yeri edeben, maddeten, ruhen ezip geçiyor..  İnsanları insanlıktan çıkarıyor..  İnsanlar öyle uyuşturulmuş ki..  Şuurlu topluluklardan, sürülere dönüşmüşüz güdülüyormuşuz..  Bu devir okuyup öğrenen insanların çok az olduğu bir devir..   Bilgiler yalan, yanlış,  bu gün doğru, yarın yanlış oluyor..  Bu gün şifa veriyor diyilenler yarın, zehirliyor olacak. Okumayıp öğrenmeyenler iyice şoklanacak. Ondan sonra cip mi takarlar, halka mı bilinmez..  Şeytanın bir hocaya dediği gibi öyle insanlar var ki tasmasızda her istediğimi yaptırıyorum..  Kötülüğü fısıldar şeytanlar ona uymaz akıllı, dinini bilen insanlar..   İyiliğe davet eden ilhama uymalı insan.. Yüce Yaradana kulluk istemekle, şeytanlara kölelikte istemekle..  Ne istediğin bilelerden olalım..  Cennetler varken, cehennemlere talip olmayalım..  Hani yolda gidiyorsak o yolda ölürüz…  Hak ettiğimiz yeri buluruz. Bedenimizi toprağa iade edip sonsuzluğa gideriz..  Ruhlar ölmez, ruh bizim özümüz.. Kavgamız nefsimizle, şeytanlarla olsun insanlarla değil, İnsanlar çoğu zaman yanlış seçimler yaparlar.. Bu yüzden huzursuzlar.   

         Ne garip bir zamanda yaşıyoruz, Düşmanlarımıza gönüllü köle olmuşuz, Doğrulara yanlış, yanlışlara doğru diyormuşuz, Kanunları, kuralları tanımıyoruz, Zulümlere uğrayınca ağlıyoruz, Yanlışlar ağlatır, doğrular güldürür.

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış