Çeşm-i bülbül


21.8.2016


 

Çeşm-i bülbül

"Çeşm-i Bülbül" tarih içindeki ve günümüzdeki önemi, yaratılışında kullanılan özel camcılık teknolojisine kadar uzun işlemler ve en önemlisi yaratıcılık gerektiren bir üründür. Kimliğini oluşturan ince ve renkli cam çubukların yüksek ısıda eriyip, su gibi olmuş camın içine yerleştirme işlemidir. "Dönerek burulan" çizgiler, tamamen o cam formu biçimlendiren ustanın hünerini ve üslûbunu yansıtmaktadır.
Adeta gizli bir imza gibi yapımcının ustalığını sergiler. En değerli yanı, camın içindeki renkli çizgilerin oluşturduğu ilginç ve duyarlı geometriden kaynaklanır. Bu geometrik çizgiler bir yönüyle sanat eserini oluştururken diğer yandan uzun yıllar sonucu oluşan gerçek "ustalığı" temsil eder.

Kişisel yaratıcılık, hüner, deneyim sonucu oluşan bu eserler Paşabahçe ürünleri arasında ilk göze çarpanlardandır. Uzun yıllar zevkle kullanabileceğiniz ve zaman içersinde kıymetlenen bu eserleri almanızı öneririz.
Zaman içersinde seri olarak oluşturabilir ve sizden sonraki nesillere bırakabileceğiniz değerli bir anı olarak kalacak bu eserlere sahip olabilirsiniz.

alıntı adresi :
:https://www.evdose.com/tur/aksesuar/aks0012.html

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış