1 Ekim 16

Ekleyen : Hürkan Tanser , 03 Ekim 2018 Çarşamba aaa Beğen 6
Üstünkörü bakınca her şey yerli yerinde gibi ama biraz olsun dikkat edince aslında her şeyin yokolduğunu görüyosunuz. En başta da ben, balkondan sarkıp mahalledeki teyzelere laf atan o küçük kız çocuğu. Ne zaman ki ben yokolmaya başladım diğerleri de benimle beraber yokoldu. Hem de yavaş yavaş hiç farkettirmeden. Sessizce gittik buralardan. Önce karşı binadaki arkadaşım ,elifti galiba, sonra yan pencereden konustuğumuz sevim teyze, sokakta oynadığım arkadaşlarım, bayram bakkal, turan amca, bana hediye getiren barış amcayla sürekli evlerine gittiğim eşi, (evleri hep değişik gelmiştir bana kaldırıma bitişik pencereleri yeraltını andıran mutfakları ve beton bahçeye açılan salonlarıyla) toplaşıp oyun oynarken bizi sıraya sokup asker selamı verdiren necdet amca namı diğer komutan, sopasıyla çocukları kovalayan deli amca, karşı balkonda radyo dinleyen ToTo... Yarım aklımdaki parça pinçik hatıralarla kalakaldım şimdi. Hep oynadığım bazen de teyzelerin dedikodusunu dinlediğim kaldırımda tekbaşıma oturuyorum. Bir iki tanıdık kalmış birbirimizi görünce sevindik elinde büyüdüğüm insanlar işte. Onun dışında sokaktaki kediler bile değişmiş, onlar da gitmiş bu yerden. Karakedim bile yok, oysa ki sokakta kimse olmadığında o oynardı benimle. Boş binalar, ruhsuz sokaklar, bütünüyle terkedilmiş çocukluğum... Durum böyle olunca o da beni terketmiş belli ki. Ufakken boyumun yetmediği apartman arasındaki yavaştan yükselen duvara şimdi rahatlıkla oturabiliyorum. Keşke yine tırmanmak zorunda olsaydım da böyle yalnız kalmasaydım. İnsanın sevdiği bi yerin kokusunun değişmesi çok acı bi şey. Hele ki değişen tek şey kokusu değilse...

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Seyfi Dizdar
03 Ekim 2018 Çarşamba 13:20:01
İyi bir yazı okudum. Kaleminiz var olsun.

Hürkan Tanser
03 Ekim 2018 Çarşamba 13:42:25
Çok teşekkür ederim :).

Asuman Temelli
03 Ekim 2018 Çarşamba 15:10:01
Ne kadar anlattığımız değil ne kadar anlatabildiğimiz önemli. ne mutlu ders alanlara

Hürkan Tanser
04 Ekim 2018 Perşembe 17:17:53
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için :).

Şahamettin Kuzucular
04 Ekim 2018 Perşembe 07:19:23
Sitemiz yeni ve hızlı bir sunucuya taşınmış, taşınırken de on gün önceki veri tabanı ile yeni sunucuya geçmiştir. Bu nedenle on günden beridir eklediğiniz paylaşımları yeniden ekleyebilirsiniz.

Hürkan Tanser
04 Ekim 2018 Perşembe 17:19:14
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Benimle ilgili bi sorun mu bilemiyorum ama siteye girerken zorlanıyorum özellikle mobil erişimde sanki daha yavaşladı.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...