28 Eylül 17

Ekleyen : Hürkan Tanser , 08 Ekim 2018 Pazartesi aaa Beğen 5
Sürekli bi şeyleri kontrol etme çabasındayım ama bi yandan da bunlar omzuma yük olmaya başladılar. Manasız şeyleri bile kafama öyle takıyorum ki önemli şeyleri düşünmek için halim kalmıyor. Yeter artık yeter kendiniz halledin diyorum etrafımdaki cansız varlıklara sonra da canlıları sorun edip kendimi yoruyorum. Tam olarak bu değilse bile benzeri bi şeyler oluyor işte. Ne hissettiğimin bile farkına varamıyorum bazen. Asıl istediğimin ne olduğunu bilemiyorum. Yapmam gereken onca şey varken neden gereksizlere zaman harcıyorum bilmiyorum. Bilmeden o kadar şey yapıyorum ki amacımı bile bilmiyorum. Belki abarttığım gibi biri değilim. Kendi iç dünyamda mükemmel bi karakter yaratıp dışarıya bunu sahneliyorumdur ama aslında farklı biriyimdir. Baştaki o mükemmel halime bi süre sonra dayanamayıp kendimi ele veriyorumdur ama sahnelediğim müthiş oyunculuğum sayesinde bunlar sadece bu çöplük dünya içinde aciz ve iyi yüreğimin dayanamaması olarak görülüyodur. Peki ya bunun sonu ne? Ben aslında kimim nası biriyim? Tüm bunlar oyun mu yoksa inatla sorgulayıp yalanladığım gerçekler mi? İleriye bakınca ya bi utanç tablosu ya da koca bir boşluk görüyorum. Oysa bunu yıllar önce yaptığımda kendimi müthiş mevkilerde görürdüm. Çocukça hayallarimi öyle özledim ki. Gerçekleşmemesine mi üzüleyim yoksa hayallerin dahi beni terk etmesine mi? Bana gerekeni de bilmiyorum istediğim şeyi de. Ne uyumak istiyorum ne de uyanmak. Kendime karşı bile çelişkilerle doluyken kime ne için söz verebilirim ki nasıl bi vaadim olabilir? Şu yaşımda benim için en uygun tanım bu sanırım; taze bir beden içindeki çürük (kokuşmuş) bir ruh. Hayatın şu saçma yükünün altında pestilim çıkmış hem de daha şimdiden. İlerisinden korkuyorum. Çünkü bu sadece fragman niteliğinde. Filmin tamamından ufak kesitler var ama gösterilmeyen kısımlar hakkında sadece çelişkili ipuçları bulunuyor. Uzattıkça saçmalar ya hani yazılar, hayatlar da öyle midir acaba?

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Osman Nergiz
08 Ekim 2018 Pazartesi 17:35:03
Usta kalemler yorum yapmazsa okurlar da anlamaz. Tebrik çok ama bu güzel yazılara düzgün yorum yapan yok

Hürkan Tanser
08 Ekim 2018 Pazartesi 22:06:24
Tebrik ve beğeniler elbette mutlu ediyor ama dediğiniz gibi eksiklerimin yanlışlarımın söylenmesinden ben de memnun olurum. Hem vakit ayırıp okuduğunuz hem de düşünce belirttiğiniz için teşekkür ederim.

Leyla Orçun
08 Ekim 2018 Pazartesi 19:25:03
fayda sağlamak isteyen herkesin eline sağlık

Hürkan Tanser
08 Ekim 2018 Pazartesi 22:07:13
Destek veren yüreğinize sağlık :).

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...