Bir Bakışın Neleri Getiriyor Götürüyor Bilmeni Seyretmeni İstedim


5.9.2020

 

Bir Bakışın Neleri Getiriyor Götürüyor Bilmeni Seyretmeni İstedim
gözler - Edebiyat Defteri
Gözlerinle dokunduğun bakışınla hayatım yaz ayına dönmüştü, uçuşan kelebekler ayrı bir güzellikte uçuyor, çiçekler bir başka güzellikte açıyordu. Mevsim gözlerindeki gülümsemeyi görünce hiç bu kadar güzel açmamıştı, kendisi de kendisine benzeyenle karşılaşınca ben gibi şaşkındı, mutluydu.
Gözlerindeki sevginin dokunuşu gibi yaz da gönlüme hafifçe dokundu kendine âleme dokundu. Fısıltıyla açalar çiçekler birbirlerine kendi güzelliklerini gözlerinde görünce sevinçten kokularına ayrı bir koku ekleyerek büyümeye başladılar. Dün senden önce belirsiz manasız sözler dudağımı parçalarken şimdi bambaşka bir tat veriyordu, dilime damağıma. Kesik kesik cümleler birbirlerini tamamlayarak açan yeşil yapraklara ayrı bir renk verdi.
Şehre mevsimlere kattığın doğal güzelliği anlatmaya cümleler yetmiyor kifayetsiz kalıyordu. Nihayet yeten mevsimler artık seninle yanımdaydı, gülüşün baharla kanımdaydı, delirircesine sevgiyle akıyordu damarlarımda.
İşte böyle bir bakışın neleri getiriyor neleri götürüyor bilmeni seyretmeni istedim.
Mehmet Aluç

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış