Birkaç Gülümsemelik Sözlerim


5.9.2020

 

Birkaç Gülümsemelik Sözlerim
İçinizden Gülümsemek Gelmese Bile Onu Daha Çok Yapmak Sizi Daha Mutlu Eder
İbretle seyretmeli hayatı vurguladığı mesajı almalı, es geçmemeli, sevmeli, gülmeli, gülümsetmeli, yoksa gerisi önem vermemek, kendini insanı sevmemek daha da önemlisi kendisiyle küsmektir, bunlara dikkat etmelidir, akıntıya boşa kürek çekmemeli, dikkatlice seyretmeli, hoş geldin ey sevgi aşk demeli.
***
Mutsuzluğa vesile olanlar, kendi mutsuzluğunu çoğaltmaya çalışanlardır, mutlu insanın mutluluğunu görerek kendi mutsuzluğunu görmeyenler, gözyaşını dindirmeyenler ve sahte sahte içten gülenlerdir. Bu sahte gülüşleri bir gün boğazlarına sarılacak ve nefessiz bırakacaktır, o günde ne bir nefes ne bir insan yardımlarına koşmayacaktır.
***
Varlığın içinde keyif yapmak dağıtmak varken keyfi, yoklukla her güzelliği yok etmenin ne gereği var? Ne değeri ne ederi var?
***
Mezar taşına, güzel bir şeyler yazmak yerine gönüllere dünyaya geride kalanlara bir gülümsemenin adını yazsak daha güzel ve anlamlı olmaz mı? Ayrı yollar birleşir olmaz mı? Aradaki dağlar kalkmaz mı? Kalkar, yollar birleşir hayatımıza neşe gelir ve yerleşir.
Mehmet Aluç

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış