Ödüllü Şiir Yarışmasına Katıl (YENİ)

Dış Alemimiz Virüslü Olsa da İç Alemimizde Güller Açsın

Ekleyen : Mehmet Aluç , 20 Mart 2020 Cuma aaa Beğen
Dış Alemimiz Virüslü Olsa da İç Alemimizde Güller Açsın 
 
 
Farkındasınız değil mi benim gibi sizde şimdiye kadar üzerimizde en fazla tesir bırakan ve evlerde kalmamıza sebep olan korona virüsü kadar etkili olmamıştı. Neden diye soracak olursak, sağlığımız ve toplumun sağlığı için demek en doğrusu olacaktır. Birkaç günlüğüne kendimizle ailemizle baş başa geçirerek kaçırdığımız birlikteliğin hayatın çalışma koşuşturmacasından yorgun düşerek uykuya dalarak birbirimizin yüzünü üç beş saatten az gördüğümüz ya da göremediğimiz anlardan kurtularak karşılıklı muhabbetle baş başa kalacağız. Bu bir tesadüf olmasa da başımızdaki bu musibeti Rabbimin yardımıyla atlatacağız inşallah.
 
 
Her gün bu koşuşturmada göremediğimiz etrafımızı tabiatı sokağımızdaki değişikliği kendimizdeki değişikliği görmüş olacağız en azından. Bildiğimiz her şeyi unutarak bilemediğimiz unuttuğumuz birliktelikle baş başa olacağız bu da bir kazançtır. Dış alemimiz virüslü olsa da iç alemimizde güller açsın, bu güllerin kokusu etrafımızı muhabbetle sarsın gerisi zaten tedbirle teferruattır.
 
Virüs denilen bu meçhul alemi fazla tanımazsak ta, bilim adamlarımız ve sağlık bakanlığımız ve yetkililerden alına bilgilerle öğrenmek gerekeni yapmak vatandaşlık görevimizdir zaten. Bu tedbirle evde hapis kalmaktan ziyade sonuca odaklanarak bu virüsü yaymadan yok olması amaçlı evlerde kalacağımızı düşünerek düşünsek vakit geçirsek bu bizim için bir zenginlik olacaktır, kazanan inşallah biz olacağız tedbirlerle...
 
Zamanında tedbir almayan ülkeler yerlerde sürünüyor,kısa zamanda birlikte sağlık sıhhatli günlere kavuşmamız temennisi dileğiyle Allah’a emanet olun kardeşlerim, selamlarımla.
 
 
Mehmet Aluç


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...