Düşünmek İçin Artık Zamanımız Çok Artık Evdeyiz


24.3.2020
 
Düşünmek İçin Artık Zamanımız Çok Artık Evdeyiz
 
karantinadayız evlerde ile ilgili görsel sonucu
 
Düşünmek için artık zamanımız çok artık evdeyiz, dışarıya çıkmak yasak sağlığımız için, peki akıl sağlığımız için bize ne lazım? Hatta bana ne lazım diye oturdum derin düşüncelere daldım. Dün yaşadığımız mı gerçek bugün yaşadıklarımız mı gerçek? Gerçek nedir? Görülür hissedilir mi? Bir bakışı gelişi var mıdır? Yıllarca yanlış yerlerde aranan ya da hiç aranmayan nefse hoş gelen, karşımızdakinin hayatını duygu ve hislerini yok sayarak gasp ettiğimiz yanlışı gerçek diye kabul ettiğimiz, sistemler tarafından yanlışta olsa doğru olmayanı doğru kabul ettiğimiz gerçek olmayan bu nedenle gerçek olmayandır gerçek değildir.
 
Geçerli olmayan dinlere uyanlar ve bu dinin kavramlarını anlamlarını değiştirenler açısından bakarsanız gerçek, kendi çıkarına olan gerçektir diğer her şey gereksiz ve boş şeyler yığınıdır, insan hayatı umudu yaşamı ailesi yarını onun için önemsizdir ve gözünü kırpmadan fırsatını buldu mu yok etmeye çalışır, işte bu anlamada biz iman eden Müslümanlar olarak, bu çizgide farkımız belli oluyor, böylesine çıkar ilişkisine dayalı felsefe sistem ve izimlerin yıkıcı etkisini yok etmek için yaratılmış olmamız bu yolda yaşamamız, insan hayatına yarınına umuduna güller dikerek gönlümüzü mum gibi yakarak aydınlatan olarak farkımız bu yönüyle ortadadır. Bu günlerde masumlar için yaptığımız Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve diğer harekâtlarla masum suçu olmayan insanların mutlu olması için çabalamamız bu Müslüman olmamızın gereğindendir. Kimi zalimlerin uşakları gibi ”Ne gereği vardı, neden yardımı edildi, def edelim gitsinler vs vs vs… Mantığıyla hareket etmiyoruz çünkü o hisler şeytanın fısıltılarından başka bir fısıltı değildir de ondan.
 
Gerçek olan, Âlemlerin Rabbi Allah C.C Nur Kur’an’ın da belirttiği ayetlerle sabittir ve Âlemlere Rahmet peygamberimizin sünnetinde belirlidir. İnsanın hayatına yönelik tüm zorlukları kolaylaştırmak Müslüman olarak görevimizdir. Dinimiz ”Zorlaştırmayın kolaylaştırın” Ali İmran Suresi “diyen bir dindir. Dün yaşadığımız dünya olarak insanlara zulmedenlerin, zulümlerine sessiz kalmadık kalmacağızda inşallah. İnsanı zulmedenleri Rabbim Virüsle yok ediyor işte gerçek olan budur, sen insanı yıkmaya çalışırsan ah alırsan, Âlemlerin Rabbi Allah c.c. seni yıkar, nasıl yıkıldığını dahi anlayamazsın. Rabbim Rahmetine ulaşanlardan eylesin bizleri, cümle inanlara sağlık sıhhat afiyetler versin, selamlarımla.
Mehmet Aluç

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


5 Yorum
30.03.2020 - 14:48
Seçki kuruluna teşekkürler ederim,selamlarımla.

07.04.2020 - 20:48
Ağabeyimi ve değerli kalemini saygıyla selamlıyorum

11.04.2020 - 23:34
Teşekkürler ederim kardeşime,sağ olun var olun,selamlarımla.

10.04.2020 - 14:22
Mehmet Bey, haftanın yazısı seçilen yazınızdan dolayı siz değerli yazarımızı kutluyorum. Şunu eklemek istiyorum hoşgörünüze dayanarak: Yaşadığımız bu zor günler, tüm insanlık için hayırlı sonuçlara vesile olur umarım. Hangi dine mensup olursa olsun tüm insanlığın bu musibetten iyi dersler almasını diliyorum. Sorun küresel dileklerimiz de evrensel. Selam ve saygılarımla... Sağlıklı yarınlar!

11.04.2020 - 23:34
Kardeşme gönülden katılıyorum,sağ olun var olun kardeşim,selamlarımla.