GECE VE TEFEKKÜR

Ekleyen : Sevim Kınalı , 22 Mayıs 2019 Çarşamba aaa Beğen
   GECE VE TEFEKKÜR

   Ayın ışığı vurur camına. Karanlık hüküm sürer kararlı bir şekilde. Sessizlik eşlik eder hüküm süren geceye. Evde, sokakta, caddelerde gündüzün kalabalığından eser kalmaz.
   Gece, sessizliğe, yalnızlığa, ilhama, yeni bir güne gebedir. Her gecenin gündüze kavuşması için içinden umudu eksik etmeyeceksin. El ayak çekildiğinde karanlığı seyre dal ve biraz tefekkür et. Bu âlemdeki hayatını gözden geçir, vicdan muhasebesi yap. Göçüp gitme zamanı gelip çattığında içinde kopacak fırtınaları düşün. Her gece, bir tefekkür ve kendini dinleme fırsatı sunar.
    Gecenin hüznü de vardır umudu da... Gündüz, aklını çelen ne varsa hepsi bir kenara bırakılır. Gecenin sessizliği yankılanır ruhlarda. Çoğu zaman geceleri gelir ilham. Çünkü kendini daha çok dinlersin o anlarda. Ruhunun sesini duyarsın. Hüzün, umut ne varsa gecenin kucağında büyür. Bazen güçlenir bazen de dinginleşir. Geceler bir nimettir aslında. Dinlenmeye, kendini dinlemeye ve yeni bir günün umuduyla aydınlanmaya imkân sağlar.       
     Sevgi ve inanç dolu yüreklerde geceler hiçbir zaman karanlık değildir. Çünkü onlar ruhlarını o karanlığa teslim etmezler. İçlerindeki aydınlık karanlığın üstesinden gelir. Umutsuzluğa meydan okur. Geceye kulak verin ve bir tefekküre açın zihninizi. Karanlığı, aydınlığı, her şeyi var edeni düşünün. Ona sığının ve ondan güç alın. Gece de gündüz de bir nimettir bize.
     Kainattaki  her tezat bir dengeyi barındırır. Varlık-yokluk, karanlık-aydınlık, umut-umutsuzluk... Her gece bir tefekkür anına yolculuktur. Tefekkür etmek büyük bir nimettir ve ruhun, zihnin en guzel yolculuğudur.


22 Mayıs 2019


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...