Ödüllü Şiir Yarışmasına Katıl (YENİ)

Gecenin Deminde Demlenmiş Sözlerim

Ekleyen : Mehmet Aluç , 18 Ağustos 2019 Pazar aaa Beğen
 
Gecenin Deminde Demlenmiş Sözlerim
 
gecenin demi ile ilgili görsel sonucugecenin demi ile ilgili görsel sonucugecenin demi ile ilgili görsel sonucu
 
Sesleniyorum karanlığa aşkın aydınlığıyla geliyorum, yordun insanları artık çekil kenara.
©
Gönder semaya aşkla bir selam, benden kimseye gelmez zarar diyerekten
©
İstediğin kadar kaç, kaçamazsın korkularından yürüsen de aksak aksak.
©
Vakitsiz yatmak ve uyanmak bir sevda olsaydı, herkes vakitsiz yatar ve uyanırdı. Bilinmeyen dillere sevda uyarda insan uymaz, yabancı kalır, aşkla uzun süre baş başa kalmayınca ve yaşamayınca.
©
Bir bakış yetişmiyorsa bir gönüle ve yanağa, dağları delmeye devirmeye hiç gerek yok, bırakın kalsın yerinde. Aşkla aşka varmak insanların aşka ulaşılması için dağlar yıkılır ve delinir, ortada aşk yoksa gerekte yok.
©
Derin bir mağara olsaydı bu gönül, derinliklerde ve karanlıklar içinde kalırdık ve yaşardık. Derin bir mağara değil bu gönül yaşadığımız bu aydınlık dünya, içini uyuşuk kelimelerle doldurarak uyuşturmaya ne gerek var? Modern cümlelerle doldurmak bizi yabancı kıldı sanki!
©
Tekrar tekrar nefretler, fırından pişerek suratımıza atılıyor, bu fırıncıya odun vereni bulacaksın, neden odun verdiğini soracaksın da, ya oduncu kardeşim ha ahirette yakıyor ha bu dünyada, bu dünyada yanın hiç olmazsa alevi yok, ahirette aleviyle yanmayın derse, oturup yeniden düşünmek lazım bence!Çünkü oduncunun umurunda değildir odunun nerede yandığının,her gün odunlarının altına suyu vermeli.
©
Mehmet Aluç-Gülveren


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...