GERÇEK MUTLULUK KAYNAĞI

Günün Yazısı
Ekleyen : Sevim Kınalı , 28 Nisan 2019 Pazar aaa Beğen 5
   
 
   EN BÜYÜK MUTLULUK
 
  "Sağlıktan büyük zenginlik yoktur."
                                        Emerson
 
   Ne eşsiz manzaralar ne büyük zenginlikler, zengin sofralar ne de birbirinden güzel kıyafetler... Saymakla bitmeyen hiçbir dünya nimeti, gerçek anlamda değerli değil. Maddi mutluluklardır bunların hepsi. Tabii ki hepsi hayatımız için gerekli. Birçoğumuzu da mutlu  eder bunlara sahip olmak. Ama manevi rahatlık, iç dünyamızdaki huzur bambaşka bir mutluluk kaynağıdır.
   Maddi olarak her şeye sahip olsanız da sağlık ve huzurunuzla ilgili zorlu bir süreçten  geçtiğinizde yüzünüzdeki gülümseme azalır. Düşüncelere dalar ve etrafınızdaki birçok güzelliği pek göremezsiniz. Yaşama sevinciniz eksilir; gözlerinizdeki ışık azalır. Adımlarınız da yavaşlar. Elbette bu akışa kapılmamak ve ayağa kalkmak gerekir. Zorlukların altında ezilmemeli; inatla yaşama sevincini yeşertmeliyiz. Bizim için asıl değerli olanın ne olduğunu geç olmadan fark etmeliyiz. Sevdiklerimizin mutluluğu ve kendi mutluluğumuz, en önemli mutluluk nedenimizdir. En gerçek ve en değerli mutluluk kaynağıdır.
  Kendi sağlığımızdan, sevdiklerimizin  sağlık ve mutluluğundan daha değerli hiçbir şey olamaz bence. O gülen yüzler, yaşadığımız sağlıklı ve mutlu anlar ne kadar değerlidir!  Yaşanabilecek mutsuzluklar bir an için bile aklımızdan geçtiğinde yüzümüz solar. Hayata bakışımız değişir. İşte öyle anlarda farklı bir uyanış içinde oluruz. En büyük mutluluk kaynağımızın ne olduğunu anlarız. Sevdiklerimizle sağlık ve huzur içerisinde geçirdiğimiz günlerin değerini yoğun bir şekilde hissederiz. 
   Unutmayalım ki hiçbir maddi mutluluk yüzümüzde içten bir gülümsemeye vesile olamaz. O içten tebessümün kaynağı sadece manevi mutluluklarımızdır. Sağlık ve huzur, en değerli iki mutluluk kaynağımızdır. Bundan emin olun!

28. 04.2019


  


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Erhan Tığlı
28 Nisan 2019 Pazar 19:24:01
içinde sevgi yoksa mutluluk olmaz, olsa da bencil bir mutluluktur o. Sevgisiz kalp öksüz ve yetim demektir bilgisiz kafa da sadece deri et ve kemiktir.

Mısra Şahin
28 Nisan 2019 Pazar 19:27:06
Merhabalar Sevim Öğretmenim, uzun zaman oldu sizinle düşüncelerde buluşmayalı. Aynı zamanlarda, aynı konuları haberimiz olmadan değinmiş olmamız çok etkiledi. Sevgi ile kalın. Saygılarımla.

Sevim Kınalı
28 Nisan 2019 Pazar 20:59:01
Merhaba Mısracığım. Evet iletişim halinde olmayalı çok oldu. Umarım iyisindir. Çalışmalarında başarılar. Beğeni ve her zamanki gibi içten yorumun için teşekkür ederim. Selam ve sevgilerimle...

Mısra Şahin
28 Nisan 2019 Pazar 22:38:21
Rica ederim Öğretmenim, üniversite son sene öğrencisi olunca haliyle yoğun oluyorum. İnşallah tekrardan yazı yazmaya başlayacağım. Desteğinizi ve geri dönüşlerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim.

Sevim Kınalı
28 Nisan 2019 Pazar 21:05:02
Erhan Bey, beğenmemiş olsanız da- bu da gayet doğal- yazımı kendi bakış açınızı da katarak yorumladığınız için teşekkür ederim. Beğeni konusunu yanlış da değerlendirmiş olabilirim. Tahminimi dile getirdim sadece. Selam ve saygılarımla...

Mete Han
02 Mayıs 2019 Perşembe 09:02:13
''Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi.''.Kanuni S. Süleyman

Sevim Kınalı
02 Mayıs 2019 Perşembe 12:25:08
İlgi ve katkınız için teşekkür ederim.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...