Gönülden Gönüle #Küçük Dokunuşlara İzin Vermeyenler Çok iken Gönlüne Bakışına Dokunacak Neleri Yazmalı?


23.10.2020

 

Gönülden Gönüle Küçük Dokunuşlara İzin Vermeyenler Çok iken Gönlüne Bakışına Dokunacak Neleri Yazmalı?

 

Vedaların, sevdaların, anlamların bir değeri olmadıktan sonra alışkanlıklar içinde ayrılıklara koşmalar bu kadar tavan yapmışken sevdalar önemsenmezken anlamlar anlamsızlaşmışken, Oskar adayı almışken, yazmalarla neyi yazmak gerekir diye düşünüyorum! Gönülden gönlüne küçük dokunuşlara izin vermeyenler çok iken gönlüne bakışına dokunacak neleri yazmalı? Anlatmalı? Veya o neyi anlatmak istiyor izin vermeyerek, değer vermeyerek? Bir anlamı olmalı, anlamı anlayanların olması gerekir ki yazmalı diyerek olumsuzlukları es geçerek, yüzüne bakmadan yazıyorum.

 

Bir an yaptığını unuturken #izin vermeyi unuttuğu anda dokunmak için yazıyorum. Gecenin karanlığında itiraf etmeyi gururuna yediremeyerek, sessizce ağlarken dokunmak için yazıyorum, bende ki yalnızlığımı paylaşmak gelişiyle bir değer katması için yazıyorum… Yoksa bende #sihirli bir değnek yok her şeyi biliyorum demiyorum, bir arada doğru olanı bularak eksik olanı tamamlamak gerekir diyerek yazıyorum…

 

Var olmanın dayanılmaz sancısını, kapımızdan içeriye almışken, beraber çıkaralım ona veda edelim demek için yazıyorum… Gönülleri kıranların insana değer vermeyenlerin karşısına çıkarak tokat attığı eli kırmak için çıkalım diye yazıyorum… Evlenirken #sevgilim canım diyerek evlenirken daha sonra birere kurt aslan kesilen, kadına verilen değeri anne olmanın cennet ayaklarının altındadır diyen meleklerimize, şiddetle benim malımsın diye küçük düşürenlere kadın mal değil mal olan sensin diyerek, karanlık dehlizlere tıkmak için yazıyorum, gel diyorum beraber yol alalım, tek iken iki üç beş olalım, kuvvetlenelim…

Bu kötü gidişe bir nebze #ışık tutmak, gönlümüzü bu anlamda yakmak karanlığa ışık olmak/tutmak için yazıyorum ve senide davet ediyorum, gelirsen ben yoldayım, karanlıklar içinde bir ışık görürsen bil ki o benim, sende gönlünü karanlığa ışık olsun diyerek yakta peşimden #gel, vesselam.

Mehmet Aluç

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış