Hayal kırıklığının tedavisi

Günün Yazısı
Ekleyen : Seadet Rzayeva , 08 Şubat 2019 Cuma aaa Beğen 4
Hayal kırıklığının tedavisi
     Hayallerin kırılması, korkuların kalbinde, ruhunda yaralar açmasının ilacı biliyormusunuz nerede?
Bu yaraların tedavisini hiç bir yerde aramayın.Çünkü yara da, ilaçda, tedavi de sendedir.Sen bunu  ya bilmiyorsun, ya da bilmek istemiyorsun.Peki ne yapmalısın?
Önce sabahları ilk gözünü açtığında güneşle salamlaş, tabiaytla kucaklaş. Ve tebessüm et hayata ki sana karşılık versin.Sabah şafakları altında geziye çık.
      Adımla ve her adımında içindeki kırgınlıkları birer birer kalbinden sök, at.
Evet zor bir şey. Ama bu dünyada ölümden başka her bir şeyin çaresi olduğunu biliyorsun.
     Hayat güzel, yaşam da güzel , bunu aklında çıkarma.Çok sevdiğin bir şarkıyı mırıldanmakla ruhunu dinlendir, daha sonra hayatında deyişimler yap...bu senin elinde.
      Dünyanı, hayatı görmek istediğin gibi hayal et ve öyle bakmaya çalış, bunu yapacak kuvvet sende var, buna kendini inandır. Senin güzel baktığı her bir şey güzelleşecek ve sana güc verecekdir. İçindeki karanlıklar aydınlanacak, yaraların iyileşecek. Ama biliyorsun geçmiş hep kendi izini bırakıyor bir yerlerde... o izlerin silinmesi uzun zaman alacak. Ama geçecek.
     Aşk! 
     Aşk kumda olan ayak izleri gibi silecek kalbinizdeki yara izlerini.
     Aşk deniz dalğaları gibidir,  aniden gelir ve.....
                                                                                            Saadet  Garip Rzayeva.


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

ESA
09 Şubat 2019 Cumartesi 07:21:58
İçinizden geçenleri kaleme almışsınız. Hayal kırıklığı tedavisi olmayan bir hastalık olarak bilinirdi. Siz bir tedavi bulmuşsunuz ne güzel. tebrik ediyoruz.

Seadet Rzayeva
09 Şubat 2019 Cumartesi 16:03:33
Çok teşekkür ederim) evet ilacı AŞK İyileştirir. Eğer aşktta kırılmışsa , demek ki o aşk değilmiş, öyle sanmış, doğru aşktta hayal kırılmaz!

Seadet Rzayeva
09 Şubat 2019 Cumartesi 16:09:17
Yazımı günün yazısı seçtiyiniz için çok teşekkür ederim! Çok sevindim. 🙏🏻🇹🇷Sevgiler.. selamlar.. herkese

Ezgi KUZUCULAR
21 Şubat 2019 Perşembe 15:24:37
Aşk acısı çekenlere,hayata dair tüm umutların bittiğini kabullenenlere aslında çok güzel bir tavsiye vermişsiniz.Yeter ki içimizdeki güce inanalım. İçimizde bizi karanlığa iten tüm inançların yıkılması temennisiyle,yüreğinize sağlık.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...