HAYATIN GERÇEK ANLAMI

Günün Yazısı
Ekleyen : Sevim Kınalı , 05 Ekim 2018 Cuma aaa Beğen 7
   Bir anda yazılır bazen en güzel şeyler. Bir anda yaşanan güzel anlar gibi. Gelip geçer o an rüzgâr misali...
   Acı da yaşanır bir anda ama savurur insanı.
Canını yakar, sızlar için... Ayrılıklar, ölüm, bedenine savaş açan hastalıklar, açlıktan solan çehreler... Ne varsa gelip geçer aslında. Acılar kırsa, dökse, dağıtsa da insanı,  onlar da geçer, akıp gider. Yansan da kahrolsan da acıların da bir ömrü vardır. Bu âlemde Yaradan'dan başka hiçbir şey ebedî değildir. Şunu bil ki her acı bir gün unutulur gider. Bir iz bırakır elbette. Olgunlaştırır, belki bir hayra vesile olur. Acılar,  yaşandığı anda canımız yansa da hayra dönüşebilir.
     Her şey gelip geçer. Aslında hiçbir şeye gereğinden fazla anlam yüklememeliyiz. Bazen duygusallıkla o kadar yoğrulur, kendimize acımakla o kadar meşgul oluruz ki hayatı kaçırırız. Hikmetini göremeyiz ve sırrını anlayamayız yaşadığımız acı tatlı ne varsa her şeyin.  Hiçbir şeye fazla bağlanmamalıyız. Üzüntülere de sevinçlere de çok kapılmamalıyız ki hayatın gerçek anlamını yani ebedî olanı yani ardında güzel bir iz bırakabilmeyi gözden kaçırmayalım.
     Her şey geçer. Her mutluluğun  ve mutsuzluğun bir ömrü vardır. Geçmişe çok takılıp hızla akıp giden hayatın gerçek anlamını kaçırmayalım. İyiliğin,  doğruluğun yolunu keşfedip gelip geçici olanla ruhumuzu yormayalım. Acılarımızla kavrulursak hiçbir acıya merhem olamayız. Unutmayalım acılar hepimiz için. Mutlu günlerimiz de olacak mutsuz günlerimiz de. 
     Hayatı doğal akışıyla yaşamayı öğrenmeliyiz.  Yaşadıklarımızdan dolayı kendimize acımayı bir kenara bırakıp silkelemeliyiz  kendimizi. Çünkü kendimize acırken kendimize bir şans daha verme kararlılığını gösteremeyiz. Acını yaşa ama "acılarının hayatın önüne geçmesine izin verme."

"Dünü taşıyan kendinden çalmış olur."


30 Eylül 2018


 
 


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Faruk İpek
05 Ekim 2018 Cuma 13:55:01
Paylaşımları okuyup çıkmak yazanı teşvik etmiyor. Okuyup beğendiklerimize bir not düşmek lazım. Kaleminiz var olsun.

Sevim Kınalı
07 Ekim 2018 Pazar 07:37:41
Yorumunuz ve güzel temenniniz için teşekkür ederim.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...