KÜÇÜK HAZİNELER

Günün Yazısı
Ekleyen : Sevim Kınalı , 06 Nisan 2019 Cumartesi aaa Beğen 2
   Yaşadığımız bütün mutlu anlar, yüreğimizde biriken hazinelerdir. Mutsuz anlarımızda o hazinenin ışıltısından güç alabiliriz.
   Belki ailemizde yaşadığımız mutlu anların sıcaklığı belki başarılı olduğumuzda yaşadığımız gurur ve daha birçok mutlu anımız vardır mutlaka. Şöyle bir düşünün; geçmişe gidin zaman zaman. Mutlaka hatırlayıp güç alacağınız mutlu anlarınız, anılarınız vardır. Yaşadığınız acılara merhem olabilecek mutluluklarınız olmadığını düşünemiyorum.
    En acıklı hayat hikâyelerinde bile küçük mutlulukların yaşandığı anlar vardır. Ama bazen yaşadığımız acılara, zorluklara o kadar gömüyoruz ki kendimizi mutlu anlarımızın farkına varmayı ihmal ediyoruz. Şunu bilelim ki o küçük hazineler çok değerlidir. Azar azar biriken ve yeri geldiğinde, ruhumuza güç, gözlerimize ışık olan bir hazinedir her mutlu an.
    Neden mutsuz anlarımızda o mutlu anlardan güç almayı beceremiyoruz sizce? Çünkü insanoğlu olarak hepimiz mutlu anlarımız hiç bitmesin istiyoruz. Belki acılar biraz durulunca güzel anılarımızdan güç almayı başarabiliyoruz.    Biraz durulunca, yatışınca o güzel anları yaşamış olmanın tatlı huzuruyla o anki acımızla baş edebiliyoruz. Acımıza merhem olabilecek o mutlu anıların kıymetini bilelim ve yüreğimizi o küçük hazinelerin ışıltısıyla buluşturalım. İnanın, ruhunuzdaki ışıltı, bir anda olmasa da yavaş yavaş, solan çehrenize ve gözlerinize ışık olacaktır.
        Küçük hazineler biriktirmeniz dileğiyle!


6 Nisan 2019 


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...