KÜÇÜK KUŞ

Günün Yazısı
Ekleyen : Mehtap Erhan , 07 Ekim 2018 Pazar aaa Beğen 11
                                                                          KÜÇÜK KUŞ
           Eski bir ahşap ev gibiyim şu günlerde, hoyrat kullanılmışım  Çivilerim yerlerinden oynamış ,pençelerim su sızdırıyor, kapılarım desem kar kış açık ama sen severdin eski evleri hep derdin ya huzur kokar eski evlerin sofaları ben bu günlerde rutubet kokuyorum buram buram ama biliyor musun ? manzaram hiç değişmedi yine kızıl renkli ağaçlar yine  gök mavi çatımın üstü. Bana ikimizi anlatırdın ya hiç susmanı istemezdim  hayallerin ulaşılmazdı sen gittin ya bir enkazım şu günlerde sen iyisi mi bu enkazı temizle üstüme yeni bir bina dik bahçeme çiçekler ekmeyi unutma belki enkazım yeşerir yapraklarında , kim bilir. Sana çok faydam dokunmadı. Eskiydim kapılarım kapanmazdı hiç  sende kuş gibi uçuverdin penceremden ehh koşamadım arkandan yorgundum oysa sen ne kadar da gençtin. Eski bir çınar gibi devrildim. Sandım ki bu çınarda küçük bir  kuş gibi yuva kuracaksın ama unutmuşum göç sizin için var . Sana da kızamıyorum ki kurak topraklar sevilir mi hiç?  sen  her gün yeşermelisin, dallanıp budaklanmalısın. Özgür olmalısın özgür.  Benim çok param olmadı hiç  ama  pek çok severdim seni. Hep büyük evler istedin. Susardım, hayallerin ulaşılmazdı benim için sen gittin keşke bende gidebilseydim. Şu günlerde iyice sessizleştim her yağmur biraz daha yıpratıyor beni çünkü topraklar hala sen kokuyorsun başına koyduğum güller ne güzel de açmış bizim cenaze törenlerini pek sevimsiz buluyorum şu günlerde   iyisi mi beni hiç öldürmesinler, kendim karışırım toprağa ben.   Bu gün yine seni gördüm gökyüzünde, ne kadar özgürsün özendim biraz da kıskandım. Hani kök salmışım gelemiyorum yanına sen gelsen konsam pencereme ama korkarım yüzümde ki çizgileri görmenden iyisi mi sen ait olduğun yerde kal.
 


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Serhat Çifçi
07 Ekim 2018 Pazar 15:02:51
Hislerin güzel bir dışa vurumu. Çok güzel bir anlatım 👍👏👏

Rahşan Laleci
07 Ekim 2018 Pazar 19:15:08
sitedeki paylaşımlar genel olarak çok güzel siz de iyi kalemsiniz.

Aysel Soylu
07 Ekim 2018 Pazar 20:05:02
konuya hakim olanlar daha güzel yorum yapar ama yapmasak da hiç olmuyor . Tebrikler

Hürkan Tanser
08 Ekim 2018 Pazartesi 09:46:34
Çok içten ve güzel bir dille anlatmışsınız tebrik ederim.

Sevim Kınalı
13 Ekim 2018 Cumartesi 00:42:23
Duygu yüklü ve alegorik güzel bir yazı olmuş. Kutluyorum. Küçük bir hatırlatma yapayım. Soru işaretinden sonra küçük harfle başlamışsınız. Gözünüzden kaçmış olabilir. Böyle teknik hatalar olabilir. Önemli olan öncelikle duyguları güzel aktarmaktır. Başarılar dilerim.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...