Sahici Dostluk Arkadaşlık

Günün Yazısı
Ekleyen : Erhan Tığlı , 04 Mart 2019 Pazartesi aaa Beğen 3
ARKADAŞLIK DOSTLUK
Bir dergide arkadaşlıkla ilgili şöyle bir yazı okudum: İki arkadaş çölde giderlerken tartışmışlar. Biri ötekine bir tokat atmış. Tokadı yiyen kuma “en iyi arkadaşım bana bir tokat attı” diye yazmış. Bir süre sonra bir vahaya gelmişler, suya girmişler. Tokadı yiyen kişi bataklığa saplanmış ve çırpınmaya başlamış. Arkadaşı kolundan tutarak onu kurtarmış Tokadı yiyen kişi kurtulduktan sonra bir taşa şöyle yazmış: “Bugün en iyi arkadaşım beni ölümden kurtardı.” Bunu gören kurtarıcı merakla, “Canını acıttığımda kuma yazmıştın. Şimdi niye taşa yazdın?” diye sormuş. 
Ondan şu yanıtı almış: 
“Birisi canımızı acıttığında kuma yazmalıyız ki, bağışlama rüzgârı silebilsin. Ama biri bizim için iyi bir şey yaparsa taşa kazımalıyız ki, hiçbir şey o yazıyı silemesin ve gerçek dostluk gibi kalıcı olsun.”
Arkadaşın, dostun sahtesi, sahicisi böyle belli olur işte.
Erhan Tığlı


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Ezgi KUZUCULAR
05 Mart 2019 Salı 08:47:54
Yapılan kötülükleri unutmayalım ama affedelim.Unutursa insan bu durum aynı yada farklı kişiler tarafından tekrar tekrar yaşanmak üzere önüne sunulur.

Umut Demirci
05 Mart 2019 Salı 13:41:15
arkadaşlıklar çok önemlidir ama kuma yazılan yazılar çoğalırsa içimizdeki yaralar kumda ki gibi kolay silinmez. hep taşlara yazı yazmak dileğiyle ..

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...