Sanal Dünya

Ekleyen : Mısra Şahin , 19 Mayıs 2019 Pazar aaa Beğen
Sanal Dünya
 
Gerçek dünyanın varlığından, gerçekten haberdar mıyız? Gerçeği yaşamaktan vazgeçip, sanal bir dünyayı neden yaşıyoruz? Bizi bu duruma iten şey içimizdeki sevgi açlığı mı?
Yazılarını severek takip ettiğim Sevgili Arda Erel’in dediği gibi “ Kişinin sevgiye ve ilgiye açlığı ne kadar fazlaysa sosyal medya paylaşımları da o kadar artıyor”
Bu durumun yanı sıra, sosyal medyadaki paylaşımlarımızda her zaman mutlu ve güzel olmaya bir hayli önem veriyoruz. Fotoğraflarda güldüğümüz kadar gerçekte mutlu muyuz? Fotoğraflarımıza gelen yüzlerce beğeni ve yorumları, bizim gerçek yüzümüze söyleyen kaç tanıdığımız var? Sevginin, saygının, hoşgörünün, beğenilerin sanallaştığı bir dünyayı yaşıyoruz. Evet, olumlu yanları tabii ki var. Mesela gelen yorumlar ve beğeniler bizi mutlu ediyor. Kendi güzelliğimizi bir başka birisinden duymak ruhumuza iyi geliyor. Bilinçaltımızdaki “ id “ tatmin oluyor.
Yalnızca şunu demek istiyorum, bir ekrana bakarak, sanal bir ortamı gerçeğe taşıyarak nasıl bu kadar mutlu olabiliyoruz? Bence mutlu olduğumuzu sanıyoruz. Her geçen gün, insanların birbirlerine güveni kalmıyor. Herkes sıradanlaşıyor. Sevgilerin bir anlamı kalmıyor. Dostluklar sanallaşıyor. Sanal bir dünyanın parçası oluyoruz.
Mutluluğu, sevgiyi, saygıyı ve beğenileri gerçekte yaşamanız ve yaşatmanız dileği ile…
 
Mısra Şahin
 


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...