Sevilmeye Muhtaç Yürekler

Günün Yazısı
Ekleyen : Yağmur Buyruklardan , 05 Mart 2019 Salı aaa Beğen 3

Hayat hepimizi yoruyor. Hepimizi bir yandan diğer bir yana savuruyor. Savrulup durduğumuz bu uzun yolda en çok sevgiye ihtiyaç duyuyoruz. Mesela küçücük bir çocuğu annesiz babasız savuran hayat, çocuğu aile sevgisine muhtaç ediyor. Yârini kaybeden sevgili aşka aç devam ediyor yaşamına. Yarım kalıyor.

  Bizden koparılıp giden her parça sevgiden yoksun kaldığımız her dakika öldüğümüzü hissediyoruz. 
 
Yaşam, yaşamaktan bezdiren yaşananlar zinciri... 
Kimi 16 yaşında kimi 46 kimi 76... Ortak tek yanları sevgisiz geçen günlerin yorgunlukları ve bıkkınlıkları.
   Somut bir şeye ihtiyaç duymakla aynı değilmiş sevilmeye ihtiyaç duymak. İnsan, ayakları yerden kesilircesine sevildiğinde yaşarmış. Ve ne zaman ölürmüş biliyor musunuz? Bu sevgiden mahrum bırakıldığında, sevilmek ona çok görüldüğünde... 
    Yarım kalan hikayelerin, kursakta bırakılan hayallerin acısıyla, geçmek bilmeyen sızısıyla uyuyup uyandıkça kaybedermiş yaşama dair tüm umutlarını, kuramadığı hayallerini. Ama alışırmış. Hatta gülebilirmiş bile çoğu zaman. Ruhu alışırmış, bedeni alışırmış, aklı alışırmış, ağlamalar hatta gülmeleri bile alışırmış sevgisiz kalmanın acısına. Ama kalp... 

      Kalp dayanmazmış,

ne ağlamaya ne de gülmeye. 
 

 


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Ezgi KUZUCULAR
06 Mart 2019 Çarşamba 11:15:08
Sevgisizliğin verdiği eksiklikleri ne güzel anlatmışsınız.Gerçek sevgi tüm yaralara, tüm acılara şifadır.Sevgiyi başkasında aramak yerine önce iç dünyasına çekilmeli insan,ben gerçekten sevmeyi biliyor muyum diye...Sevmesini bilen bir insanın her zaman çok sevileceğine inanıyorum.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...