Sözlerimden Bir Demet Devam Ediyor


29.3.2019
 
 
 
Sözlerimden Bir Demet Devam Ediyor

 
Hayat sessiz bir filim değildir sesimizle güzelliklerle dolduracağımız bir hayattır, kimilerinin sözleri anlaşılmaz dublaj yaptırırlar o dublajda o insanın sesine yakışmaz, o dublajla olmaz ambalaj, belli oluyor o kamuflaj çıkar maskenizde görelim gerçek yüzünü, boşuna uğraşma bozulmuş klâs olmuşsun tam bir kalas…
 
Bazen insan niyetini ne kadar gizlerse gizlesin,gözleri elleri hareketleri tedirginliği niyetindeki şerri belli eder ve o kadar net algılanır ki,bunu fark eder gizlemeye çalışır, gizlemeye çalıştıkça batarda batar,dört bir yana ter dökerek temayül ettiğini kıvrandığını bilir,buna rağmen vazgeçmez adam olmaz gizledikçe batar.
 
Her bir gösterinin yani hayatın sonu vardır, önemli olan gösteriyi gülümseyerek oynamak sergilemek. Şerle oynayanların ne seyircisi vardır ne de bir gülümsemesi. Her oyunda gözlerimiz ufka bakarken yorgun değil, dinç olacak ki, seyirciler nereye yolculuk ettiğimizi gözlerimizden anlasın, onlarda ufukta gülümseyen yarınlarını görsünler.
 
Bazen anında etkili kararlar almak zordur, fakat sevgi dolu gönül ile alınan kararlar, her daim nokta atışı yaparak on ikiden vurur ve etkili olur. Önemli olan her daim gönülle irtibat kurmak içindeki dikenleri temizleyerek, güller laleler yetiştirmekle olur, vesselam.
 
İnsanlar der ki, hayatı hatta hayatın güzelliklerini kaçırıyorum bir yerde ama nerede, duymuşsunuzdur eminim. Hayatı gönül merkezine yerleştirmediği için, maddiyatın merkezine kendisini yerleştirdiği onun penceresinden baktığı için hayatı ve hayatın güzellikleriyle kaçırıyordur farkına varmaz.
 
Hayatı acımasız yapan biz insanlarız, gülümseyerek saranda biz insanlarız. Birimiz yakarız birimiz sararız, birimiz bakarız birimiz sararız. Mevla böyle yaratmıştır kullarını, biri yakar biri söndürür, birisi bakar birisi koşar, şimdi bu açıdan bakınca acımasız vicdansız insanlar vardır, vesselam.

Mehmet Aluç
 
 
©

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış