YENİDEN DOĞMAK

Günün Yazısı
Ekleyen : Sevim Kınalı , 11 Eylül 2018 Salı aaa Beğen 5
     
    "Uçamazsan koş, koşamazsan yürü, yürüyemezsen sürün. Ama ne yaparsan yap ilerlemek zorundasın."
                                                                                                                            Martin Luther King
     Öyle zamanlarımız olur ki acı ve yıkım üst üste gelebilir. Canımız yanar. Darmadağın olur her şey bir anda. Kötü bir rüyadaymışsınız gibi olursunuz. Kapkaranlık bir yolda yürüyormuşsunuz gibi... O rüyadan hiç uyanamayacağımızı, o karanlık yolun sonunda aydınlığa kavuşamayacağımızı düşünürüz.
      Acılar adeta yaralar ve kanatır ruhumuzu. Böyle zor zamanlarda sanırım tek bir şeye ihtiyacımız var. İnanmak... Aslında hep içimizde olan ama acının bastırdığı umudun, yeniden doğacağına inanmak... Yeniden doğmak mümkün. Zaman zaman bir kitabın satır aralarındaki güzel bir söz bazen bir filmdeki güzel bir replik bazen de bir dost elidir. Kimi zaman bir şarkı sözüdür bizi hayata davet eden. O karanlığın içinden çekip çıkaran, karanlıkta küçük bir ışık olan. Kimi zaman ve aslında en güçlüsü de manevi gücümüzdür. Umudumuzu besleyen asıl kaynaktır. O kaynağı kurutacak hiçbir şeye izin vermemeliyiz. Yeniden doğmak mümkün. Hayal ettiğinin ötesinde de olabilir bu. Şu söz bu duruma tam da uyuyor sanırım: "Acımızın hayatımızın önüne geçmesine izin vermeyeceğiz." Bu pek de zor değil aslında. Zorlaştıran biziz. Acı yaşanır. Bizi kavurabilir, savurabilir ama yıkmasına izin vermemliyiz. Unutmayın herkes sizinle sürekli ağlayamaz, acı çekemez. Kendinize ve hayatınıza değer veriyorsanız ayağa kalkacaksınız. 
      Hiçbir acı yaşandığı andaki sıcaklığıyla kalmaz. İnanın soğur zaman geçtikçe. Unutulmaz alışılır. Ama sen izin verirsen ancak bu gerçekleşebilir. Umuda, hayata ve sana uzanan dost ellere geçit verirsen yeniden doğmak mümkün. En kötü koşullarda bile ayağa kalkmak için manevi gücümüze ve sevdiklerimize dayanıp o karanlığın içinden kurtulabiliriz. Nefes aldıkça bir çözüm yolu vardır. Karanlık sonsuz olmaz sen izin vermedikçe. 
     Yeniden doğmak, yeniden ayağa kalkmak mümkün. Koşamazsan da yürüyebilirsin. Küçük adımlarla ve emekleyerek de olsa yolun sonundaki ışığa kavuşabilirsin. İyiyi düşünmekten asla vazgeçme!
 
 
 
11.09.2018


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Ceylan Başar
11 Eylül 2018 Salı 19:34:52
küçük bir tavsiye Hep böyle sevimli yazın Gönlünüze sağlık...

Sevim Kınalı
11 Eylül 2018 Salı 20:00:32
Teşekkür ederim.

Aslı Kerimoğlu
11 Eylül 2018 Salı 20:29:55
Sitede çok güzel deneme ve öykü yazarları var. Başarılar.

Sevim Kınalı
11 Eylül 2018 Salı 21:01:05
Teşekkür ederim Aslı hanım. Hepimize başarılar diliyorum.

ESA
14 Eylül 2018 Cuma 07:12:42
İşini seven çalışkan bir eğitimci nazarı ile yazılan yazılarınız ile kimliğinizin gereklerini sayfalarınızda da yerine getiriyorsunuz. Yolunuz açık olsun sevim Hanım.

Sevim Kınalı
14 Eylül 2018 Cuma 08:06:17
ESA'ya şahsımla ilgili yapmış olduğu bu güzel tespitlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu olumlu değerlendirmelerinize lâyık bir üretkenlik içinde faydalı olmak dileğiyle...Selam ve saygılarımı iletiyorum.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...