Densiz Dengesiz


27.12.2020

 

Densiz Dengesiz

İftara gider, Oruç tutmaz

Yalan sözler yüzü kızarmaz,

Söz verir sözünde durmaz,

Şuursuzun doğru işi olmaz.

 

Ne konuştuğunu bilmez,

Kanunsuz işlerden vergi istenmez,

Kanunsuz işler normalleştirilmez,

Şuursuz rezil olmaktan çekinmez.

 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


3 Yorum
27.12.2020 - 12:44
Aslinda konu yanlış anlatılıyor. Denilen şey su. Yıllardır bu ülkede döviz gelsin diye kata para aklamak iktidarlar tarfindan teşvik ediliyor. Kara para denen şey şu. Mafya kaçakçılık, afyon eroin ticareti, hırsızlık yaparak elde ettikleri paraları yurt dışında bankalarsa tutarlar . Nerden buldun sorusuna muhatap olmamak için. Bu kara paraların yurda getirilmesi içi nerden buldun denilemeyecek ve vergi alınmayacak diye kanun çıkarıldı yine. Kılıçdaroğlu her zaman ki gibi meramını anlatmayı bilmediği için. Konuyu anlatamadı ya basın çarpıttı ya da kimse ne dediğini tam anlayamadı. Dediği konu şu. Madem kanunsuz kazanılan kara paraları aklayarak meşrulaştırıyorsunuz o zaman vergide al. Zira para yurda getirilip kendi adlarına yatırılınca zaten meşrulaşmış oluyor. Asgari ücretten alıyorsunuz da haydan para kazanandan niye almıyorsun diyor? Bu dümeni bütün iktidarlar uyguladı. Birileri çalarak, eroin vs satarak , yada vergiden kaçırmak için paraları bir türlü yurdışına çıkarır yada yurt dışında bu yollarla kazanır. Genellikle İşviçre bankalarında gili hesaplarda tutulur. Hükümet kanun çıkarır döviz gelir ama vergi falan alınmaz. Tümden aklanır. Bunu yapanlar genelde iktidara yakın kişiler olur. Burada iktidarın tek amacı dövizin gelmesidir. İster kara olsun ister beyaz.

27.12.2020 - 12:52
Konuyu çok iyi biliyorsunuz. 1927-1937 yıllamrında İstanbulda.. üç adet uyuşturucu fabrikasını kimler kurmuş.. (youtobe Süleyman özışık Anlatıyor.. )öğrenin.. Beyinizin örneği geçmişi. Temel bozuk olunca bina yamuk yumuk olur, oturanların pisikolojileri bozuk olur... Bir tene akılı konuşanları , yanlansız konuşaları var mı...?