AMAN KORONA'YA DİKKAT!


Kıymetli dostlar, hepinizce malum olduğu gibi, zor ve sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Henüz başı ve sonu belirsiz, bir takım sorularla dolu, "KORONA VİRÜS"  diye bir meçhulle imtihandayız ve savaş veriyoruz. 

Bu yolun başında olduğumuz savaşı kazanmış, ilaç veya aşı bulmuş değiliz. Bu savaşta bildiğimiz şeyler, sevdiklerimizle ve birbirimizle iki metreye yakın fiziki mesafeli durmak, mutlaka maske kullanmak, el temizliğine dikkat etmek, mecburiyetinden geçtiğini bilmekteyiz.

Basından takip ediyor, çevremizdeki market, pazar ve sokaklarda fiziki mesafeye uymayan, maske kullanmayan, insanlara şahit oluyoruz. Yine Bayram dan çıktığımız  şu günlerde, gizli veya aşikar akraba, dost ziyaretlerinin olduğunu ne yazık ki duyuyor ve gözlemliyoruz.  

Oysa ülke olarak tüm Devlet, sivil kurum, kuruluş ve insanlarımız mücadele veriyor, buna uzun vadede Ülkelerin maddi manevi gücünün yetmesi mümkün değildir. Sonunda kaybeden hepimiz oluruz.

Küçük esnaflarımız, günü birlik çalışan kardeşlerimiz, iş yerlerimiz, işçilerimiz herkes mağduriyet yaşamaktadır. Oysa bütün iş yerlerimiz, esnaflarımız kısıtlama kaldırılıp normal yaşama  kademeli geçebilirler. yalnız bu bizim, sizin, hepimizin elinde olan bir şeydir. 

Bu o kadar zor değildir. Biraz sabır, biraz fedakarlık, biraz tedbirle, " FİZİKİ MESAFE - MASKE KULLANMAK - TEMİZLİK" Bunlara dikkat edersek "BU SAVAŞI BİZ KAZANIRIZ:"

Ne yazık ki, akraba, dost komşularımız sağımızdan solumuzdan hastalananları, vefat edenleri duymamıza rağmen, hala tedbir almakta çok yavan ve yavaş ihmalkar davranmaktayız. Unutmayın bu hastalığın size, bize, sevdiklerimize uğramayacağına hiç bir garantimiz yoktur. AMAN DİKKAT..

Ahmet Ali Canbaz 26.05.2020

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış