Birileri Ne Demiş Ben Ne Demişim ? 2


2.10.2020

Birileri Ne Demiş Ben Ne Demişim ? 2

Ziya Gökalp:"Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile  sonuçlandırmak çok zordur." Hangi olayda "zor"u yaşadınız? - KizlarSoruyor

Albert Einstein ne demiş:  İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz.

Kardeşim çok güzel söylüyorsun'da aklımızı zorlayalım da, aklımızı başarıya giden yolda gezinmiyor ki başarıya ulaşsın!

Albert Einstein ne demiş:  Mutlu olmak istiyorsan, bir amaca bağlan; insanlara ya da eşyalara değil.

Bizler mutlu olmanın ne olduğunu bilmiyoruz ki! Sadece yıkma, ezip geçmenin peşindeyiz, günlük ihtiyaçların dışında bir anda, yıllık kazancı kazanmanın peşinde koşuyoruz. O kadar eşyaya sahibiz ki mutluluğu sığdıracağımız bir yer kalmadı.

Albert Einstein ne demiş:  Takdir ediliyorsan değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir.

Takdir edilmek var iken, sahte taklitlerin peşindeyiz ki, güzel olanın değil gönül yıkanın hayatı sona erdirenlerin edepsizliklerini taklit ediyoruz. Gönüllere nasıl çığlık attırılır, nasıl ömre son verilir, nasıl gelecek yıkılır diyen edepsizlerin ayak izlerini izleyerek onların yaptıkları çok güzel bir şeymiş gibi aldanarak taklit peşinde koşuyoruz. Güzelliği taklit eden, merhametin güller gibi açan güzelliğini gören ve takip eden yok ki başarıya güzelliğe ulaşalım, tüm olumsuzlukların önünü açalım'da başarıya ulaşalım.

Mehmet Aluç

 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış