ESA E DERGİYE YENİDEN HEP BİRLİKTE HAYAT VERELİM


16.5.2019
ESA'nın Değerli Üyeleri,
 
Dergimizin yeni sayısı için hazırlıklara başlamış bulunmaktayız. Öncelikle, dergimizin daha önceki sayılarında emeği geçen en başta sayın Halit Yıldırım Hocamıza ve dergimizin yayımlanmasına katkıda bulunan herkese teşekkürü borç biliriz. Kaldığımız yerden yola devam edeceğiz. Değerli hocamız Şahamettin Bey'in rehberliği ve desteğiyle dergimize yeniden hayat vermeye karar verdik. Hocamızdan aldığım bilgi doğrultusunda, bugünden itibaren genç ve üretken yazarımız sayın Mısra Şahin Esa e derginin genel yönetmeni olmuştur. Kendisine başarılar diliyoruz. Başaracağına inanıyoruz. Bugün yaptığımız fikir alışverişiyle dergimiz için yeniden kolları sıvadık. Yola çıktık. Mısra Hanım, tasarım anlamında dergimize yeni bir çehre kazandırmak için gayretlerini esirgemeyecek. Ben de içerik konusunda elimden geleni yapmaya çalışacağım. Siz değerli üyelerimizden dergimize yeniden hayat vermek, dergimize yeni bir çehre kazandırma yolunda destek bekliyoruz. Takdir edersiniz ki ben ve Mısra Hanım dergiyi tek başımıza ayakta tutamayız. Tabii değerli hocamız Aytül Akal da desteğini esirgemeyecektir diye düşünüyorum. Dergimizde editör olarak bizimle bu yolda yürümek isteyenlere kapımız açık. Ayrıca diğer bir konu da yeni sayının temasının ne olacağı. Benim düşüncem, yeni sayımızda, büyük düşünür ve mutasavvıf Mevlana veya Yunus Emre temalı bir içerik oluşturma yönünde. Mevlana'nın, Yunus Emre'nin '"sevgi" ve "hoşgörü" ye dayalı felsefelerini işleyen  şiir ve yazılara yer verebiliriz. Sanırım buna her zaman çok ihtiyacımız var. Esa e dergi olarak buna bir nebze katkı sağlayabilirsek ne mutlu! 
Değerli üyelerimiz, kısaca anlatmaya çalıştığım konularla ilgili olarak değerli görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. Ayrıca, dergimizin yeni sayıları için "ben de sizlerle çalışmak ve katkıda bulunmak isterim" diyenlerin de başvurularını bekliyoruz.
Umuyorum ki dergimizin yeni sayılarında sizlerle tekrar buluşuruz.
Selam ve saygılarımla...
 
Mail adresim: sekinali@gmail.com   
 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


1 Yorum
16.05.2019 - 12:27
Merhabalar Sevim Öğretmenim, öncelikle güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Tema olarak düşündüğünüz konu bence çok güzel. Tema kesin olarak belirlendiğinde ben de kapak tasarımlarına başlamak isterim. Tasarım kısmı bir hayli uzun sürecek gibi duruyor. E-derginin sayfa sayısı konusuna da değinirsek çok iyi olur. Açıkcası 60 sayfa e - dergi için çok fazla. Daha az ve öz , tasarımı ile yazıların örtüştüğü güzel bir dergi çıkartmak dileği ile... Herkese iyi çalışmalar diliyorum.