BU GÜZEL SAYFAYA MERHABA


22.6.2016
Edebiyat ve Sanat Akademisi’nin “FORUM” sayfasına bir değerlendirmeyle , SELAM VE MUHABBETLE MERHABA ……….
………ŞAHİN MUTLU’ya……“Âlem-i fâni ki mihmândır beşer/ Mihmândâr sanıp haddini aşar/ Kim gaflet ehli ki imandan şaşar/ Her nefes emânet sahibi Hakk’tan/….............. Şahin Bey, üretken ve yüreklendirici yorumlarınızla ESAnın git gide vesikalı tahlilcisi ve resmi eleştirmeni haline geliyorsunuz. Övgünüzü ve tekdirinizi almayan şair de kalmadı gibi. Bu defa ben de sizi tekdir etmek fırsatını yakaladım "Mihmândâr sanıp haddini aşar" dizesi diğer dizelere göre ritmik arıza taşıyor . Nedeni ölçü eksikliği Bu dize "Mihmândâr mış sanıp haddini aşar" veya " Mihmândâr zannedip haddini aşar" şeklinde olsa ritim de düzelecek ölçü de. "Hoşça bakın zatınıza " Şahameddin KUZUCULAR
 
…………..ŞAHAMEDDİN KUZUCULAR’a……….
 “Yunus Emre, "Ya derd gönder ya deva,/ Kahrında hoş, lutfun da hoş./ "… diyecek de haddimimize mi takdire kucak açıp, tekdire sırtımızı dönelim; asla ve kat'â...Her iki hal de bizim için-inşâallah-lütuftur ve ma'nâsı itibariyle tebessüm edilir... “TAKDİR ve TENKİD” her iki hale muhâtab edenin ve muhâtab olanın hayat ifadesidir. Şiirle ilgili bilgilendirmeniz için de şükranlarımı sunuyorum... Söz konusu arzunuzun doğruluğunu teyid eden düzeltmeyi sunuyorum:…” "Mihmândâr sanıp haddini aşar…"Mihmândâr edası haddini aşar"  Her şey gönlünüzce olsun dileklerimle selam ve muhabbet...” Şahin MUTLU…….

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış