KEŞKE BİLGİYE İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERİ DE DÜŞÜNSEYDİNİZ


30.10.2017
üniversite öğrencisiyim sanat tarihi okuyorum ve büyük heyecanla girip üye olduğum sitenizden hüsranla ayrılacağım. kusura bakmayın ama benim için yıllık 50 tl bile cok fazla. 1 liranın hesabını yaparken bilgi almak için para ödemek ne acı. karşılık gütmeden insanlarla bilgi paylaşımı yapmak varken gercekten suan iyi bir şey yaptığınızı mıı düşünüyorsunuz? bilginin nasıl satışı olabilir anlamıyorum. ne profesörler insanlar öğrensin diye önemli tezlerini makalelerini kitaplarını sanal ortamdan paylaşıma açarken sizlerin bu yaptığı inanılmaz bir kötülük, yazıklar olsun

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


1 Yorum
31.10.2017 - 16:15
Sevgili Yağmur, biz bu bilgileri sekiz dokuz yıldır hazırlayıp ücretsiz olarak paylaştık. Halen de öyle yapıyorduk. Kopya yasağı olduğu için isteyen akademisyen, tez yazarı öğrenciye vb kopya da gönderiyorduk. Her birini onlarca eseri tarayarak hazırladığımız bu yazılarımızı kimlerin sahiplendiğini izlemekten de yorulduk. Üstelik binlerce yazımızın altında tek bir tane dahi teşekkür yazısı da görmedik. Her kes bu yazıların çok basit hazırlandığını düşündü ama sözünü ettiğiniz hocaların hiç birisi de alın bu tezimi sitede paylaşın da demedi. Bir kaç gündür yarısını gizleyince günde 200 kişinin üye olduğunu ve bir kaç yazının altına yorumun da yazıldığını görüyoruz. Hepsi de kısıtladığımız için bize kızan yorumlar. Madem hiç bir teşekkürü dahi hak etmediysek, bu işleri yapmak için devlet onlarca üniversite kurmuşken bize neden kızıyorsunuz. Bilgiye erişmek bu kadar kolay ve ucuz ise başka yerden de temin edersiniz. Bu bilgileri paylaşmak için 30 yıllık birikim 9 yıllık günde 7 8 saat emeğin karşılığını bir yana bıraktık. Bu bilgileri paylaşacak böyle bir siteyi kaç paraya yaptırtabilir ve yıllık giderlerine kaç yıl dayanırsınız. Hem bunu niçin yaparsınız. Eğer bir teşekkür dahi hak etmiyorsanız.