Yazılara Sürekli Aynı Yorumu Yazan Arkadaşlar Bıkmadınız mı


8.4.2018
Bakıyorum siteye bir yorum zayıflığı ve zaafı var. Aynı kişiler dönüp dönüp aynı yorumları yazıyorlar. Sade benim yazıma değil hemen hemen bütün şiir ve yazılara yazılan yorumlar birbirinin benzeri... Ya baştan sona okumuyorlar ya da üşeniyorlar, belki de bilgi ve becerileri o kadar. Son derece rahatsızım bu konudan, paylaşayım istedim. Aferrin, yüreğine sağlık, eline diline sağlık, bunları bir kalem geçiniz. İlla yorum yazmak zorunda değilsiniz arkadaşlar.. Beğeninizi belirtip de kalabilirsiniz. Sürekli aynı tip yorumlar gerçekten biraz komik oluyor. Saygılarımla...

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


2 Yorum
Esa
11.04.2018 - 06:41
Bu sorun yazı ve şiir paylaşan üyeler için de geçerli. Yazar üye aynı yorumu kopyalayıp herkese yapıştırıyor. Bu daha çok garip bir durum. Hiç bir yazar ve şair üyemiz de yapılan yoruma cevap vermekten başka bir şey yapmıyor. Bize göre yorum sorunu en çok da bu merkez de. Yazar ve şair üyeler başka yazı ve şiirleri analiz ederse onlar da kendilerine dönüş yapacaklardır. Ahmet Bey, şunu bilin ki sitemize her gün yüzlerce kişi üye oluyor. Günde yirmi otuz üyeyi de saçma sapan adlarla üye oldukları için siliyoruz. Kopyala yapıştır yorum yapan onlarca üyemiz de var. Abes yorum yapan hiç kimse affedilmilyor, Okumadan yorum yapan onlarca kişi de var. Bir yıl önce böyle değildi ama kaynak yazılarımızı korumak amaçlı olarak yazılar kısıtlanınca dört ayda 18.000 kişi yeni üye peyda oldu. En az beş bin kişiyi de siteden uzaklaştırdık. Siteye üye olmaya engel olamıyoruz. Bu ise mail sistemimizi de çökertiyor. Şu an sadece aylık 80. 000 mail için aylık 20 dolar ödüyoruz. Bir ay sonra bu sayı da yetmez olacağından 30 Dolarlık maile gireceğiz. Velhasıl artık sadece uyduruk adları ve kasıtlı yorumları silmek ile uğraşabiliyoruz.

20.04.2018 - 16:37
Gercek duygu düsünceleriyle yorum yapanlar da sözlü saldiriya ugruyor. Yorumlarla ilgili derdimiz cok yani. Selamlar...