Kırık Çerçeve

Haftanın Şiiri
Ekleyen : Maksud & Maksude , 10 Ekim 2018 Çarşamba aaa Beğen 12
 Kim bilir kaç keredir düşüyorsun yerlere
Parçalandın sonunda dağıl kırık çerçeve
Fotografın kaybolmuş bilmem baksam nerlere
Hiçbirisi yanımda değil kırık çerçeve

Kimler yoktu orada kalmadı çoğu gitti
Özlüyorum hepsini demem işleri bitti
Dede nine baş tacı hayata hayat kattı
Sonun aynı senin de savul kırık çerçeve

Teyze hala iyiydi dayı emmi fedakâr
Anne baba çalıştı çocuklarsa cefakâr
Şikâyet etmezdik hiç bizi dünümüze sor
Hatıralar önünde eğil kırık çerçeve

Sonu getiren zaman geçmişi götürüyor
Dünyadan taşınanlar kabirde oturuyor
Yorgun bedeni toprak koynunda yatırıyor
Kiminle gitti kızla oğul kırık çerçeve 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Artin Malcalı
10 Ekim 2018 Çarşamba 12:30:06
Haddime düşmez ama iyi bir şiir bence.

Seferi (Nurcan Bedir Ören)
10 Ekim 2018 Çarşamba 13:44:29
İnsan ve aile hayatının en yakın tanığı olan bir çerçevenin etrafında ailenin büyükleri- küçükleri, önceleri-sonraları düşünülmüş. Eşyalar da insanla birlikte yaşlanıyor ve ölüyor. Bir de zor bir kafiyeyle yazmışsınız. Gönülden tebrikler... Dileğimiz çerçevelerin ailede kalması, yeni torunlarla şenlenmesi...

Şikar Temel
10 Ekim 2018 Çarşamba 14:30:03
Ellerinize sağlık ,yine güzeldi her zamanki gibi, saygılar.

Bengisu KUZUCULAR
16 Ekim 2018 Salı 16:00:59
Tebrik ederim , devamını bekliyoruz. :) saygılarımla

Erden Ender Güner
19 Ekim 2018 Cuma 19:28:13
Genel olarak fena değil. Bazı tespitlerimi paylaşmak isterim. 1. "Şikâyet etmezdik hiç bizi dünümüze sor" mısraının "Şikayet etmeyiz, yaşanan yanımıza kâr" şeklinde değiştirmenizi haddim olmayarak öneriyorum. 2."Hiçbirisi yanımda değil kırık çerçeve" bu mısra şiirin nakarat mısraı oluyor ve şiirin temel taşı. Ancak bu mısrada ritimsel açıdan sıkıntı var. Yani mısraın başından sonuna doğru gitgide azalan düz bir tempo var. Bu mısrada ritim yok. "Ritmi olmayan bir manzume ancak nesir olur. ". Saygılar.

Maksud & Maksude
20 Ekim 2018 Cumartesi 10:27:46
Teşekkürler. Şikayet etmiyorsak hiç etmeyelim çünkü yaşananlar yanımıza kar sözü şikayetin alasıdır. Ritme gelince herkesin ayağı aynı müziğe gitmez. Idare edeceğiz malesef.

Faruk Nafiz Kılıçalan (Beşiroğlu)
20 Ekim 2018 Cumartesi 21:15:28
Haftanın şiirini beğenmedim.. baştan sona ritim ve ahenk eksikliği zorlama kafiye adeta kafiyesizlik yaratmış.. yine de şairi tebrik ederim, mamafih şiir emek ister fendim.

Maksud & Maksude
20 Ekim 2018 Cumartesi 23:32:34
Teşekkürler, emek beğeniyi hak etmese de saygıyı hak ediyor. Şiir adına, şiirin iyiye güzele hizmet etmesi adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz hepimiz. Kırmadan dökmeden bilgi ve tecrübelerimizi kullanıp birbirimizi eleştirebilmeliyiz de. Şiir kadar eleştiri de ezbere olamaz olmamalı. Ritim ve ahenk eksikliği şiiri de haftaya taşımamalı bu noksan diyorsunuz. Zannediyorum ki bu paye şiire verilmeseydi beğenmediğinizi deme gereği duymayacaktınız bile. Uslubunuz bunu düşündürdü bana. Yani beğenmediğiniz seçilen kadar seçen de. Ne yalan söyliyeyim ben de sizin uslubunuzu beğenmedim. Sebebi ne olursa olsun eleştiri için zaman ayırmanıza teşekkür ederim.

Faruk Nafiz Kılıçalan (Beşiroğlu)
21 Ekim 2018 Pazar 11:57:30
ŞİİR EMEK İSTER DEMİŞTİM EFENDİM.. SEÇKİLERDE DAHA SEÇİCİ OLMALIYIZ, NEŞİDENİZ GÜZEL ELBETTE, TEBRİKTE ETTİM DEĞİL Mİ.. Üslubumdan çıkarımınız BEĞEN/BEĞENMEME DURUMU İSE DİĞER NEŞREDİLEN ŞİİRLERİ GÖZDEN GEÇİRİN VE YAPTIĞIM ELEŞTİRİ YORUMUMU DAHA SAKİN OKUYUN LÜTFEN. SİZİ TANIMIYORUM, MAKSADIM POLEMİK DEĞİL, DEMEKLİĞİM SEÇKİ İŞİNİ DERUHTE EDEN MUHTEREMLEREDİR VE VELHASILI HUSUSEN SEÇKİLERDE EMEK VE KEYFİYET GÖZETİLMELİ. SELAMLAR.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...