MENÜ
ESA E- DERGİ
DUYURULAR
SON 5 ÜYEMİZ
BEĞENİLENLER
Günün Şiiri: Haftanın Şiiri: Ayın Şiiri: Günün Yazısı: Haftanın Yazısı: Ayın Yazısı:
Kırık Çerçeve
Anasayfa / ŞİİRLER / Hece Şiiri Hafatanın Şiiri
Ekleyen : Maksud & Maksude , 10 Ekim 2018 Çarşamba Beğen 12
 Kim bilir kaç keredir düşüyorsun yerlere
Parçalandın sonunda dağıl kırık çerçeve
Fotografın kaybolmuş bilmem baksam nerlere
Hiçbirisi yanımda değil kırık çerçeve

Kimler yoktu orada kalmadı çoğu gitti
Özlüyorum hepsini demem işleri bitti
Dede nine baş tacı hayata hayat kattı
Sonun aynı senin de savul kırık çerçeve

Teyze hala iyiydi dayı emmi fedakâr
Anne baba çalıştı çocuklarsa cefakâr
Şikâyet etmezdik hiç bizi dünümüze sor
Hatıralar önünde eğil kırık çerçeve

Sonu getiren zaman geçmişi götürüyor
Dünyadan taşınanlar kabirde oturuyor
Yorgun bedeni toprak koynunda yatırıyor
Kiminle gitti kızla oğul kırık çerçeve 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

10 Ekim 2018 Çarşamba 12:30:06

Haddime düşmez ama iyi bir şiir bence.

10 Ekim 2018 Çarşamba 13:44:29

İnsan ve aile hayatının en yakın tanığı olan bir çerçevenin etrafında ailenin büyükleri- küçükleri, önceleri-sonraları düşünülmüş. Eşyalar da insanla birlikte yaşlanıyor ve ölüyor. Bir de zor bir kafiyeyle yazmışsınız. Gönülden tebrikler... Dileğimiz çerçevelerin ailede kalması, yeni torunlarla şenlenmesi...

10 Ekim 2018 Çarşamba 14:30:03

Ellerinize sağlık ,yine güzeldi her zamanki gibi, saygılar.

16 Ekim 2018 Salı 16:00:59

Tebrik ederim , devamını bekliyoruz. :) saygılarımla

19 Ekim 2018 Cuma 19:28:13

Genel olarak fena değil. Bazı tespitlerimi paylaşmak isterim. 1. "Şikâyet etmezdik hiç bizi dünümüze sor" mısraının "Şikayet etmeyiz, yaşanan yanımıza kâr" şeklinde değiştirmenizi haddim olmayarak öneriyorum. 2."Hiçbirisi yanımda değil kırık çerçeve" bu mısra şiirin nakarat mısraı oluyor ve şiirin temel taşı. Ancak bu mısrada ritimsel açıdan sıkıntı var. Yani mısraın başından sonuna doğru gitgide azalan düz bir tempo var. Bu mısrada ritim yok. "Ritmi olmayan bir manzume ancak nesir olur. ". Saygılar.
20 Ekim 2018 Cumartesi 10:27:46

Teşekkürler. Şikayet etmiyorsak hiç etmeyelim çünkü yaşananlar yanımıza kar sözü şikayetin alasıdır. Ritme gelince herkesin ayağı aynı müziğe gitmez. Idare edeceğiz malesef.

20 Ekim 2018 Cumartesi 21:15:28

Haftanın şiirini beğenmedim.. baştan sona ritim ve ahenk eksikliği zorlama kafiye adeta kafiyesizlik yaratmış.. yine de şairi tebrik ederim, mamafih şiir emek ister fendim.
20 Ekim 2018 Cumartesi 23:32:34

Teşekkürler, emek beğeniyi hak etmese de saygıyı hak ediyor. Şiir adına, şiirin iyiye güzele hizmet etmesi adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz hepimiz. Kırmadan dökmeden bilgi ve tecrübelerimizi kullanıp birbirimizi eleştirebilmeliyiz de. Şiir kadar eleştiri de ezbere olamaz olmamalı. Ritim ve ahenk eksikliği şiiri de haftaya taşımamalı bu noksan diyorsunuz. Zannediyorum ki bu paye şiire verilmeseydi beğenmediğinizi deme gereği duymayacaktınız bile. Uslubunuz bunu düşündürdü bana. Yani beğenmediğiniz seçilen kadar seçen de. Ne yalan söyliyeyim ben de sizin uslubunuzu beğenmedim. Sebebi ne olursa olsun eleştiri için zaman ayırmanıza teşekkür ederim.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...