MENDİL


MENDİL

Bak bu mendil bana senden yadigar

Üstünde duruyor, hâlâ kokun var.

O loş koridorda yalnız ağlarken

Gelip de omzuma dokunmuştun sen,

 

Dedin: “ Dert etme yâr, takma kafana

Unutursun bir gün, bırak zamana.

Dünya bu, böyle mi kalacak sanki

Makamlar kimseye değildir bâkî.

Sana hediyemdir, bu pembe mendil

Ağlarsan bununla gözlerini sil.

Hayata sakın ha hiç ıslak bakma

Kendini sağlam tut, asla bırakma!”

 

Sen olmasan ordan çıkamazdım ki

Yüce hayalimi yıkamazdım ki.

Mendilini bana verdin vereli

Bu gözler baktı da her an ileri

Lakin hayatımı pembe etmedi,

Gözümü silmeye gücü yetmedi

Gözlerimi hayalinle kuruttum

Gönlümü de mendilinle avuttum. 

 

19 Nisan 2002

 

 

 

 

 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


4 Yorum
27.06.2019 - 02:23
"Mendilimin yeşili amman aman Ben kaybettim eşimi Al bu mendil sende sende kalsın Sil gözünün yaşını" Efendim, bir anonim türkü böyle diyor. ■Mendiller olmasaydı nereye dökerdi efkârını âşıklar bilmem. İyi ki mendil varmış.(ama şimdi mendiller kâğıt 😢) ■ İyi ki şâirler var. Şâirler olmasaydı kim dönecekti bunca derdi kâğıda efendim. ■ "Gözlerimi hayalinle kuruttum" diyen güzel insan eyvallah! Gözleri kurulacak mekânı bulmuşsunuz! Özünüz, kaleminiz var olsun.

28.06.2019 - 00:27
Hocam güzel yorumunuz için teşekkürler... kazandığı sınav iptal edilmiş, hakkı yenmiş biri olarak bir kenarda oturup ağlayamazken, bir büyüğümün gelip “ o makamlar kimseye baki değil, onlar da gidecek” dedi. Bu olayı bir gün yazacağım diye hafızamda bekletmiş, şiir yazma hastalığına yakalanınca bir gün yazmıştım. Başlangıç noktası aşk değildi ama şiirde lirizmi seviyorum.

28.06.2019 - 15:19
Mendil... Mendil oyasız kaldı sevmeyi unutalı Eskidenmiş onunla sevgiyi çıkın etmek Nezaketi unuttuk çöpe mendil atalı Dertlerimiz dağıldı yordu kalbi sabretmek İstemem gamsız olup günümü gün etmeyi Lazım bize bir mendil öğretsin dert yutmayı💔

30.06.2019 - 00:03
GÜzel şiirinizi ve yazan yüreğinizi kutluyorum. Saygılarımla...