HAKKIMDA ...


1975 yılında İstanbul/Üsküdar'da dünyaya geldim. 1987 yılında ilkokul, 1990 yılında ortaokul ve 1993 yılında da liseyi bitirdikten sonra, 1994 yılında üç ortaklı bir şirket kurarak 1999 yılına kadar da aynı şirkette idarecilik yaptım.
Bu dönem içerisinde 1995-1997 yılları arasında askerliğimi tamamlayıp 1997 yılında evlendim. Biri yirmi dört, diğeri on dokuz ve bir diğeri de yedi yaşında olmak üzere üç erkek evlat babasıyım.
1997 yılında çocukluğumdan beri ilgi duyduğum Ney ve Musıkî çalışmalarına başladım. 1997 yılında aldığım radikal bir kararla firma yöneticiliğinden ayrılıp kendimi musıkî alanına yönlendirdim. Klasik usulde aldığım on yıllık bir eğitimin ardından bazı özel ve kamu kuruluşlarında Ney ve Musıkî üzerine eğitmenlik yaptım. Hali hazırda bu görevim devam etmektedir.
Yine hayatımı Ney ve Musıkî ile şekillendirdiğim dönemlerde ney açkıcılığını da öğrenip bir atölye kurdum. Bu mesleği de halen sürdürmekteyim. Yine bu dönemler içerisinde edebiyata olan merakım üzerine bazı şiir, beyit, deneme ve hikayeler yazarak bu alanda da kendimi yetiştirmeye gayret ettim. Roman formundaki bir kitabım geçen sene yayımlandı.
Bunların yanında beste konusuna yatkınlığımı hissederek, gerek kendi şiirlerime, gerekse başkalarının şiirlerine şarkılar besteledim. Ayrıca Klasik Türk Musıkîsi formlarından, peşrev, saz semâisi, irfan türküsü ve ilâhi beste çalışmalarında bulundum.
Fotoğraf çekimi ve günü birlik turistik geziler meraklarım arasındadır.

Cemil BaştürkGold Üye / Erkek / 8.08.2019